پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام «شوره ماژین» یکی از روستاهای دهستان ماژین از توابع شهرستان دره‌شهر ایلام است که براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385 جمعیت آن 222 نفر (44 خانوار) بوده‌ است.

«شوره ماژین» از جمله مناطق سیل‌زده در حادثه سیل فروردین 98 در استان ایلام است که بیشترین خسارت را تحمل کرد.

این روستا که مقصد بازدید رئیس جمهور از مناطق سیل‌زده ایلام در تاریخ 31 فروردین 98 نیز بوده است تاکنون نتوانسته به حداقل امکانات مورد نیاز نسبت به حادثه قبل از سیل دست‌یابد.

نمونه‌ای از این حداقل امکانات مدرسه «شوره ماژین» است که با کمترین امکانات بدون سرویس بهداشتی و دیوار‌کشی و حداقل امکانات تنها مکان تحصیل برای دانش‌آموزان این روستا است.

مدرسه «شوره ماژین» نیازمند حداقل امکانات

سرابی از دانش‌آموزان این روستا که در مدرسه «شوره ماژین» درس می‌خواند از نبود امکانات گله‌مند است و می‌گوید: در این مدرسه سرویس بهداشتی وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: وقتی مدرسه‌ای سرویس بهداشتی ندارد دیگر از سایر نداشته‌ها سخن گفتند چه معنایی دارد و بیان آن بی‌نتیجه است.

ولی یکی از دانش‌آموزان نیز با ابراز گفه‌مندی از عدم توجه به این روستای سیل‌زده خواسته‌اش آن است برای دانش‌آموزان و مدرسه روستای «شوره ماژین» فقط یک دستشویی بسازند.

وی در ادامه گفت: وقتی رئیس جمهور به این روستا تشریف آورد مسئولان استان ایلام در حضور رئیس جمهور وعده‌ها دادند که «می‌سازیم» و «آباد می‌کنیم» اما «ساختن» و «آباد کردن» با پرواز رئیس جمهور از این روستا پرواز کرد.

ساخت سرویس بهداشتی و دیوارکشی مدرسه «شوره ماژین» در اولویت

حجت‌‌الله نادری در پاسخ به پیگیری تامین حداقل امکانات برای مدرسه «شوره ماژین» توسط خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ساخت سرویس بهداشتی و دیوارکشی مدرسه «شوره ماژین» در اولویت نخست اداره آموزش و پرورش شهرستان دره‌شهر قرار دارد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دره‌شهر گفت: در صورت نداشتن معارض ساخت دیوار و سرویس بهداشتی انجام می‌شود.

7 ماه از سیل ویرانگر ایلام، دادن شعارها وعده‌ها و «ساختن‌ها» و «آباد کردن‌ها» می‌گذرد و مسئولان استان ایلام تاکنون موفق به ساخت سرویس بهداشتی برای مدرسه «شوره ماژین» نشده‌اند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان