دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۰/۷

۱۳۹۸/۱۰/۰۷ ۱۱:۳۷ چاپ کدخبر: 797
آفتاب ایلام -  به نقل از رویترز، در حالی که حجم معاملات در بازار طلا به دلیل در پیش بودن تعطیلات پایان سال پایین بود، قیمت فلز زرد روز جمعه اندکی کاهش داشت، اما بهترین عملکرد هفتگی در طی بیش از ۴ ماه گذشته را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۵۱۰ دلار و ۵۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اواسط جلسه دیروز به بالاترین رقم در طی حدود ۲ ماه گذشته یعنی ۱۵۱۵ دلار و ۹ سنت رسیده بود. قیمت طلا در این هفته بیش از ۲ درصد رشد داشت که بیشترین رشد از هفته منتهی به ۹ اوت تاکنون بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۵۱۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

کریس گافنی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «توافق تجاری آمریکا و چین هرچند که احساس مثبتی در بازار‌های مالی ایجاد کرده، اما هنوز هیچ توافقی روی کاغذ نیامده است. همین مسئله موجب شده تا سرمایه گذاران اندکی نگران باشند.»

پکن روز چهارشنبه اعلام کرد در خصوص مراسم امضای توافق تجاری با واشنگتن از نزدیک در ارتباط است. یک روز قبل ترامپ گفته بود وی و همتای چینی اش در مراسم امضای توافق تجاری حضور خواهند داشت. اما انتظار این بود که توافق تجاری خیلی قبل‌تر از پایان سال جاری به امضا برسد و از این رو هرچه از موعد پیش بینی شده قبلی می‌گذرد نگرانی سرمایه گذاران بیشتر می‌شود.

جنگ تعرفه‌ای ۱۷ ماهه بین دو اقتصاد بزرگ جهان بانک‌های مرکزی جهان را ناگزیر ساخته تا اقدام به اتخاذ سیاست‌های پولی انبساطی کنند. بازار طلا نیز از فضای کاهش نرخ بهره منتفع شده است.

 

 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان