پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

کلنگ احداث زمین چمن در شهرستان سیروان در سال ۹۷ به زمین زده شد این درحالی است که اکنون بعد از گذشت 4 سال این پروژه پیشرفت چندانی نداشته و به معضل جدی برای ورزشکاران تبدیل شده است.

آفتاب ایلام، سیروان شهرستانی محروم واقع در استان ایلام است که در بخش های مختلف زیرساختی مشکلات زیادی دارد و با وجود اینکه ۱۰ سال است سیروان به شهرستان ارتقاء یافته اما هنوز شاهد تغییرات چندانی نبوده است. 

کمبود امکانات ورزشی و زمین چمن باعث می شود جوانان این شهرستان نسبت به ورزش بی انگیزه شوند؛ هرچند تا کنون نیز سختی هایی را به جان خریده و مشکلات زیادی را تحمل کرده است.

اکنون صدای ورزشکاران بلند شده و صبر و تحملشان به پایان رسیده است؛ آنها خواستار تامین وسایل ورزشی مورد نیاز و همچنین احداث زمین چمنی که ۴ سال است بلاتکلیف مانده هستند؛ هر ساله فوتبالیست های این منطقه جهت برگزاری مسابقات و تمرین ها به ناچار مجبورند به شهرستان دیگری بروند و این موضوع تا کنون نظر مسوولین مربوطه را به خود جلب نکرده است. 

علاوه بر این با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و بحث غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و علاقه شدید جوانان این منطقه نسبت به روی آوردن به ورزش فوتبال آماده سازی و تحویل این پروژه حائز اهمیت است.

بسیارند شهرستان هایی که فقط نام شهرستان را یدک می کشند و فقط در ارتقا بخش به شهرستان پیشرفت داشته اند و در بسیاری از زمینه ها از جمله مسائل زیرساختی مشکلات زیادی دارند.

فقر و بیکاری یکی از مشکلات بزرگ مردم به شمار می رود که عوارض ناشی از آن باعث انحرافات زیادی از جمله اعتیاد می شود؛ ورزش یک راه موثر برای پیشگیری مردم به ویژه جوانان از اعتیاد است، ورزش علاوه بر لذت و سرگرمی نقش به سزایی در سلامت افراد جامعه دارد گزینه ی مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به حساب می آید.

به جرات می توان گفت فوتبال پرطرفدارترین ورزش به خصوص برای آقایان در دنیا است و این ورزش به دلیل کم هزینه بودن در شهرهای کوچک طرفداران بیشتری دارد؛ شهرستان سیروان هم یکی از این شهر هاست.

اداره ورزش شهرستان سیروان از ما حمایت نمی کند

یکی از بازیکنان تیم فوتبال شهرستان سیروان گفت: از طرف اداره ورزش حمایت نمی شویم؛ امکانات ورزشی ( لباس، سرویس ایاب و ذهاب، توپ فوتبال) ، کمک مالی و... در اختیارمان قرار نمی دهد.

وی افزود:  تیم فوتبالمان در لیگ یک فوتبال استان قرار دارد و ما ۴ سال است که منتظر احداث زمین چمن هستیم؛ مسوولین اداره ورزش در این شهرستان چرا به ما توجه ای ندارند؟

زمین چمن نداریم

منفرد مربی تیم فوتبال سیروان در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: اولین مشکل فوتبال شهرستان سیروان، نداشتن زمین چمن است؛ از چند سال پیش کلنگ یک زمین چمن در شهرستان زده شد که پس از گذشت چند سال پیشرفت چندانی نداشته است.

وی افزود: مشکل دیگر فوتبال شهرستان سیروان، نبود فرهنگ حمایت از ورزش در بین متولیان امر است.

کمبود اعتبار سبب شده زمین چمن احداث نشود

عباس زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: چهار سال است که کلنگ زمین چمن شهرستان سیروان زمین خورده اما به دلیل کمبود اعتبار و بودجه تاکنون نتوانسته ایم این زمین را به بهره برداری برسانیم .

وی افزود: بودجه ی مورد نیاز برای تکمیل پروژه سه میلیارد تومان است که فرماندار و مدیرکل سازمان ورزش و جوانان قول مساعدت داده اند. 

اختصاص یک میلیارد تومان در سال جاری برای ساخت زمین چمن

دبیری روابط عمومی سازمان ورزش و جوانان استان در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: کلنگ احداث زمین چمن سیروان از سال ۹۷ زمین زده شد که اکنون با مشکلات اعتباری مواجه شده و تا امروز اتفاق مثبتی برای آن ‏نیفتاده است و پیشرفت کلی این پروژه حدود ۲۰ درصد بوده است.

وی افزود: در سال جاری یک میلیارد از پروژه های ملی و وزارت ورزش برای این پروژه در نظر گرفته ایم تا در سال ۱۴۰۰ پروژه به مرحله ی اجرا برسد. 

دبیری گفت: درخواست خود را در رابطه با وسایل مورد نیاز تیم( توپ، دروازه، کفش، لباس و… ) اعلام کنند تا ما این وسایل را اختیار آنها قرار دهیم؛ من قول اجرایی شدن طرح زمین چمن در سال ۱۴۰۰ را به ورزشکاران این شهرستان می دهم.

منبع فارسنویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان