پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام با ظرفیت ۴۷ هزار مترمکعب ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ نورالله تیموری گفت: طرح ارتقا و افزایش ظرفیت فاضلاب شهر ایلام با توجه به افزایش جمعیت شهری و مشکلات زیست محیطی و همچنین عدم ظرفیت کافی تصفیه خانه فاضلاب شهر در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح سیستم تصفیه از هوادهی گسترده و زمان ماند در حوضچه‌های آرامش به سیستم لجن فعال که یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تصفیه خانه فاضلاب است تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تاکید کرد: در این روش با احداث تانک‌های هوازی و بی هوازی در لاگون‌های هوادهی بخش قابل توجهی از مواد آلی از جمله کربن، نیترات و فسفات موجود در فاضلاب حذف و باعث بالا رفتن شاخص‌های مورد نظر سازمان محیط زیست در خصوص پساب خروجی خواهد شد.

تیموری، فرآیند تصفیه فاضلاب در مدول دوم را تصفیه کامل بیولوژیکی به روش لجن فعال آ دو او با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر عنوان کرد و گفت: کیفیت پساب حاصل از فرآیند در نظر گرفته شده مطابق با استاندارد‌های سازمان حفاظت محیط زیست ایران جهت تخلیه به آب‌های سطحی است.

 نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان