یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
ایلام- ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: سال گذشته ۵۹ درصد اعتبارات اسناد خزانه این استان تخصیص داده شد.

رحمت اله قیصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع یک هزار و ۸۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب پروژه های استانی و دارایی های سرمایه ای از محل منابع استانی و طرح های ملی، ۶۳۵ میلیارد تومان معادل ۵۹ درصد منابع در سال گذشته به استان تخصیص داده شد.

وی افزود: این میزان اعتبار نسبت به اعتبار سال قبل از آن از نظر نقدی و اوراق خزانه افزایش داشت.

وی اضافه کرد: ۲۲.۳ درصد این اعتبار نقدی و ۳۶.۳ نیز اسناد خزانه است که اکنون بخشی از اعتبار اسناد خزانه باقی مانده و تا پایان تیر ماه دستگاه ها فرصت دارند آن را جذب کنند.

قیصوری گفت: با توجه به اینکه منابع کمتر از ۶۰ درصد به استان اختصاص یافته است اگر مدیری نتواند آن میزان اعتبار اسناد خزانه را جذب کند برگشت خواهد خورد که این امر موجب ایجاد مشکل برای تکمیل طرح های معرفی شده از این محل می شود.

وی تاکید کرد: کل سهم استان از محل اسناد خزانه ۴۴۳ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان است که ۳۵۸ میلیارد تومان معادل ۸۱ درصد آن بر اساس گزارش اداره کل اقتصاد و دارایی استان تاکنون جذب شده و ۸۲ میلیارد تومان آن جذب نشده است که باید تا یک ماه آینده جذب شود.

وی افزود: استاندار ایلام در نشست اقتصاد مقاومتی دستور داد هر دو هفته یکبار با دستگاه هایی که دارای سهم جذب نشده هستند جلسه برگزار شود و وضعیت اعتبار بررسی شود.

وی اضافه کرد: تمامی تلاش ما این است که این اعتبار جذب و طرح های در دست اجرا از محل اوراق اسناد خزانه از آن بهره مند شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان