پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: نخستین مدرسه سبز این استان با مشارکت ۲۴ میلیارد ریالی خیر تهرانی احداث می شود.

نصرت الله رحیمی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از احداث نخستین مدرسه سبز در ایلام خبر داد و گفت: ویژگی مدرسه سبز استفاده از حداقل مصرف انرژی، حداکثر بهره وری و استفاده از انرژی پاک و همساز با اقلیم منطقه محل احداث فضای آموزشی است.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز احداث این فضای آموزشی ۶۸ میلیارد ریال است که(حسین مهرصادقی)  خیر مدرسه ساز اهل استان تهران ۲۴ میلیارد ریال آن را تقبل کرده است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس ایلام ادامه داد: این مدرسه در فضایی به گستره سه هزار متر مربع و در قالب دبیرستان ۱۲ کلاسه در شهرستان ایوان و با مشارکت این خیر نیک اندیش و اعتبار استانی ساخته خواهد شد.

رحیمی تاکید کرد: هر مدرسه می تواند یک مدرسه سبز بوده و مدارس می توانند با توجه به سازگاری با محیط زیست، دانش آموزان را تشویق کند تا نوآوران و مجریان مدرسه سبز باشند.

وی با ذکر اینکه عوامل زیادی می تواند برای توصیف یک مدرسه سبز وجود داشته باشد یادآور شد: تعهد به سبز بودن و پایدار بودن محیط زیست مهم ترین عامل در احداث مدارس سبز است.

رحیمی ادامه داد: مناقصه عمومی احداث این مدرسه برای تعیین پیمانکار در حال انجام است و طی ۲ هفته آینده پیمانکار آن مشخص و عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ ۹۷۰۸۷۷/ینویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان