پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023
ایلام- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه رشد سه دهه گذشته اقتصاد کشور در شان مردم نیست، گفت: تقویت تولید از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار مهر،، عبدالناصر همتی ظهر امروز در گفتگو با مردم ایلام اظهار کرد: امیدوارم شهرستان های استان شما مملو از عشق، محبت شادی و نشاط باشد.

وی گفت: در این فرصت نیم ساعته تلاش داریم به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم نکاتی مهم از برنامه های خود را برای استحضار شما مردم خطه عزیز بیان کنیم.

همتی شرایط کشور را سخت دانست و عنوان کرد: شرایط کشور به گونه ای است که ما نیاز به اقدامات جدی و ضروری برای اصلاح امور اقتصادی داریم.

وی ادامه داد: نظرسنجی های انجام شده نشان دهنده این است که بیش از ۷۰ درصد دغدغه شما مسائل معیشتی و اقتصادی بوده و بنابراین دولت آینده نمی تواند دولتی غیراقتصادی باشد، برهمین اساس در دولت آینده نیاز به پیشگیری از اشتباهات گذشته مشهود بوده و در غیر این صورت ممکن است با گذر زمان فرصت را از دست بدهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: معتقد هستم نیاز داریم در کشور ریل اقتصاد را تغییر داده و حکمرانی اقتصادی که پیشرفت اشتباهی داشته را اصلاح کنیم تا به روندی مطلوب برای اقتصاد کشور دست یابیم.

تقویت تولید از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی

همتی یکی از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی را تقویت تولید دانست و گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، کاهش سرمایه گذاری در کشور و همچنین کاهش رشد تولیدات تاکید دارم، رشد سه دهه گذشته اقتصاد کشور در شأن و منزلت مردم بزرگ ایران نیست، مردم به خوبی می دانند که اصل و توسعه اشتغال به رشد تولید وابسته است به همین خاطر باید موانع رشد تولید برداشته شود.

وی ادامه داد: اما چگونه می توان شاهد این اتفاق و کنترل تورم مزمن ساختاری بود که در سه دهه گذشته به طور متوسط ۲۰ درصد بوده و اخیراً به خاطر فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه آمریکا افزایش یافته است.

وی افزود: ما نیاز داریم تورم را مهار کنیم که اگر این کار انجام نپذیرد باعث می شود سفره بخش بزرگی از مردم که در دهک های پایین هستند کوچک تر و بخش کوچکی که شامل دو دهک بالا هستند بزرگ تر شود.

همتی بیان کرد: ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند با توجه به این که شما رئیس بانک مرکزی بوده اید چرا تابه حال این امر امکان پذیر نبوده است و این کارها را انجام نداده اید؟ جواب را این گونه باید داد به دو دلیل، اول بخش تحریم ها و دوم اختیارات بانک مرکزی، ازآنجاکه بانک مرکزی یک سازمان است نیازمند همکاری با مجموعه دیگر است چرا که بانک مرکزی به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل وفصل کند، به قدرت و اختیارات فراتر از بانک مرکزی نیاز است تا بر مشکلات قائل شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از انگیزه های خود برای شرکت در انتخابات صحبت و عنوان کرد: من این وظیفه را بر خود دانستنم که بگویم با وجود اینکه دیگر نامزدها برای بنده محترم هستند اما این توان و بینش اقتصادی را ندارند که اقتصاد را نجات دهند و مطمئن هستم با برنامه هایی که دارم و شناختی که از خود بر مردم ارائه خواهم داد، قضاوت آنها حتماً درست خواهد بود چراکه مردم ایران نشان دادند هیچ گاه تصمیم اشتباه نمی گیرند.

مشکلات مردم با تداوم تقابل و تحریم ها حل نمی شود

همتی با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اطهار داشت: شرکت مردم در انتخابات یکی از مهم ترین مسائل روز است، رقابت من با پنج کاندیدای دیگر نیست، بلکه با قهر با صندوق است باید مردم را به پای صندوق های رأی کشاند، آنها نشان داده اند هیچ وقت اشتباه نکرده و این مشهود است خرد جمعی تصمیم اشتباه نمی گیرد.

وی در ادامه به اهمیت سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: سیاست خارجی بسیار مهم است، باید منافع ملی را اجرا کرد، سیاست خارجی باید این منافع را حفظ و تقویت کند، در ارتباط با شرق با محوریت چین و روسیه و تعامل با غرب و آفریقا و آمریکای لاتین می توان روابط و سیاست خارجی را توسعه داد.

همتی اظهار کرد: مشکلات مردم با تداوم تقابل و تحریم ها حل نمی شود، برای افزایش صادرات و واردات، سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و فعالیت نظام بانکی باید برنامه ریزی کرد تا در دنیا به رشد اقتصادی قابل ملاحظه ای دست یافت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: در کشور منابع گسترده ای داریم که می توان توسعه را با جهش جدی مواجه کرد.

وی، سرمایه گذاری را از برنامه های مهم دولت آینده دانست و گفت: سرمایه اجتماعی هر کشور اعتماد بین مردم، اعتماد بین دولت، مردم و حاکمیت است، امروزه این سرمایه لطمه خورده و اعتماد مردم به دولت کاهش پیدا کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان