پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار تشکیل کمیته تخصصی و حقوقی برای تعیین تکلیف اراضی منطقه ویژه اقتصادی مهران شد و تاکید کرد: حقوق مردم و سهامداران، وضعیت تملک زمین، اهلیت مالکین در این کمیته مشخص شود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان اظهار داشت: کمیته حقوقی و تخصصی تعیین تکلیف اراضی منطقه ویژه اقتصادی مهران باید از سهامداران و نماینده سرمایه گذاران، نماینده دادگستری، جهاد کشاورزی سازمان همیاری شهرداری های، سازمان صمت به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تشکیل و جلسات کارشناسی را در اسرع وقت برای رفع این مسأله برگزار کنند.

وی افزود: پس از برگزاری نشست و جلسات کارشناسی باید تا پایان خرداد ماه سالجاری با راهکاری علمی و عملی موانع توسعه منطقه ویژه اقتصادی مهران برداشته تا این منطقه با شتاب بیشتری بر مدار توسعه حرکت کند.

استاندار ایلام یادآور شد: اهلیت سرمایه گذار باید در منطقه ویژه اقتصادی مهران محرز شود چرا که افرادی هستند که شرایط سرمایه گذاری را ندارند اما به آنان زمین واگذار شده که در این راستا پس از سه ماه مهلت خلع ید خواهند شد.

نوذری تاکید کرد: برای کسانیکه خواهان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی مهران هستند باید شرایطی از جمله اهلیت، محرز شدن توان سرمایه گذاری گذاشته شود تا بتوانیم براساس زمانبندی و ایجاد تعهد روند پیشرفت و توسعه این منطقه را تسریع کنیم.

استاندار ایلام گفت: برای رونق سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی، سرمایه گذار باید علاوه برداشتن تخصص فنی از نظر بعد مالی نیز توانمند باشند. 

نوذری با بیان اینکه مدل توسعه ای هر منطقه ویژه اقتصادی باید منطبق و متناسب با شرایط اقلیمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هر منطقه باشد، افزود: گروه کارشناسی منطقه ویژه اقتصادی مهران باید پس از مطالعات و نتیجه گیری مطلوب ترین مدل توسعه ای را برای این منطقه تعیین کنند. 

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان اشاره کرد و افزود: در این سفر با رییس مجلس شورای اسلامی از چندین پروژه ملی استان نظیر تونل بزرگ کبیر کوه، سامانه گرمسیری، سد کنجان چم و روستای محروم شله کش بازدید کردیم.

نوذری گفت: از رییس مجلس درخواست کردیم علاوه بر اعتبارات مصوب استانی از محل صندوق توسعه ملی و کمک سایر نهادها اعتباراتی برای طرح های نیمه تمام و پروژه های ملی استان اختصاص دهد.

استاندار ایلام تصریح کرد: تخصیص اعتبار برای اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور، تکمیل پروژه های راهسازی و زیرساخت های اربعین و تامین اعتباری پروژه های نیمه تمام حوزه کشاورزی از دیگر مباحث مطرح شده در سفر رییس مجلس به ایلام بود.

وی یادآور شد: پس از انتخابات برای بررسی مصوبات سفر رییس مجلس با هماهنگی نمایندگان ایلام در مرکز نشستی برگزار خواهد شد.

 رونق تولید نیازمند حمایت از سرمایه گذاران است 

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: برای فراهم کردن زمینه تولید نیازمند حمایت از سرمایه گذاران دارای اهلیت و با هویت بومی استان هستیم.

علی اکبر بسطامی افزود: برای رونق سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال باید موانع صادرات و سرمایه گذاری برداشته شود و از تولید بطور جدی حمایت کنیم.

وی بر لزوم واگذاری طرح های استان به بخش خصوصی دارای اهلیت تاکید کرد و گفت: برخی سرمایه گذاران به فکر اشتغال و تولید نیستند که نباید طرح ها را به آنان واگذار کرد.

بسطامی تاکید کرد: باید در منطقه ویژه اقتصادی مهران نیز  واگذاری اراضی با اولویت نیروهای بومی باشد چرا که آنان درد و صدای مردم ایلام را می شوند و دغدغه اشتغال جوانان را دارند.نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان