پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023
ایلام_ ایرنا_ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: مهمترین دستاورد انقلاب امام(ره) و انقلاب مردم، به رسمیت شناخته شدن حق رای و حق تعیین سرنوشت است.

به گزارش ایرنا، عمران خودآموز شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان رسانه ای با مسئولان استان ایلام افزود: در دوران رژیم شاهنشاهی مردم دیندار بودند اما صاحب رای نبودند و همین فطرت دینی آنان باعث شد به ندای امام (ره) لبیک بگویند و یک انقلاب مردمی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: در طول سال های پس از انقلاب نیز امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری همیشه بر اهمیت حضور مردم در همه عرصه ها تاکید داشته اند.

وی اظهار کرد: باور امام به نقش مردم در حکومت دینی و تبیین متوازن جمهوریت و اسلامیت توسط مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۴ خرداد ماه جاری، نشانه اصالت این دو مولفه در نظام ما است.

وی با ذکر اینکه در انتخابات پیش رو با سه جریان موافق، مخالف و معاند مواجه ایم، گفت: تکلیف جریان معاند روشن است و هیچگاه خیر مردم ما را نخواسته اند، اما جریان موافق و مخالف در درون نظام تعریف می شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: جریان موافق در این انتخابات مشارکت دارد و به قصد قربت و از سر تکلیف حضور پیدا می کند؛ اما باید بپذیریم بخشی از جامعه ما هنوز برای شرکت در این انتخابات اقناع نشده است و نسبت به شرایط موجود نقد و گلایه دارد.

خودآموز تاکید کرد: نقد و نظرهایی که نسبت به انتخابات وجود دارد باید به فال نیک گرفته شود، چراکه مردم نسبت به حق تعیین سرنوشت خود حساس هستند و هرگاه تشخیص دهند، از این حقوق اساسی دفاع می کنند و برای استیفای آن به میدان می آیند.

وی بیان کرد: رسانه ها نباید نسبت به سوالات جدید جامعه، پاسخ های کهنه بدهند بلکه باید با هر قشری و با هر طیفی با زبان خودشان صحبت کنند.

وی اضافه کرد: ساده سازی اثر تحریم های ظالمانه و انکار آثار اقتصادی و زیانبار تحریم و کرونا، با هدف تخریب دولت مستقر موجب شده است مردم فکر کنند هر دولتی سرکار بیاید نمی تواند کار کند و مشکلات را برطرف کند.

خودآموز با تاکید بر اینکه رسانه ها همواره در مسائل اساسی کشور، اجماع نظر داشته اند، ابراز امیدواری کرد: در انتخابات پیش رو نیز مردم را به مشارکت فعال فرا خواهند خواند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان