چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام - علی دهقانی ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی ایلام و تهدیدات دشمنان به واسطه مرزی بودن استان، اذعان داشت: مهمترین و امن ترین مرز تردد برای زائرین کربلای معلی، مرز مهران است که امسال ۶۰ درصد از حجم تردد زائرین حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) ز این مرز صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری ایلام بیان داشت: کنترل و نظارت بر روند کار به اصلاح امور می‌انجامد.

دهقانی تصریح کرد: در چهار ماهه گذشته با تلاش جمعی و تشکیل ۲۸ کارگروه در راستای کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به پرونده‌های قضایی، ۵۲ درصد از پرونده‌های شورای حل و اختلاف با همکاری هیئت‌های صلح و سازش کاهش پیدا کرد و ۲۵ درصد از پرونده‌های موجود نیز ضمن رسیدگی، کاهش یافته است.

افشار خسروی زاد دادستان ایلام نیز به نوآوری‌ها و کاهش ۹۱ درصدی پرونده‌های مُسن قضایی از ابتدای سال تا کنون اشاره کرد و گفت: پیگیری و رصد خدمات قضایی، شناسایی و دستگیری ارازل و اوباش، جمع آوری معتادان متجاهر، بازید و سرکشی مستمر قضات از زندان‌ها و… گزیده‌ای از عملکرد حوزه دادستانی است که به صورت جدی پیگیری می‌شوند.

توفیق مهدیزاده سرپرست زندان‌های ایلام در ادامه این نشست از تعامل مطلوب مراجع قضایی و نظارت مستمر قضات بر روند رسیدگی به پرونده‌های زندانیان تقدیر کرد و اذعان داشت: جمعیت کیفری زندان‌های استان نسبت به سال گذشته تا کنون ۱۳ درصد کاهش داشته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان