پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت:میزان مصرف برق در استان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش آفتاب ایلام؛ هادی شیرخانی اظهار داشت: در هفته آینده با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر گرمای هوا، میزان مصرف برق در کشور به ۶۰ هزار مگاوات خواهد رسید در حالی که توان تولید برق ۵۴ هزار مگاوات است، بنابراین اختلاف بین تولید و میزان مصرف را باید با مدیریت مصرف برق جبران کرد.

وی تاکید کرد: مصرف کنونی برق در استان۲۹۰ مگاوات است که هفته‌ی آینده این مصرف به ۳۳۰ مگاوات خواهد رسید که برای جبران این اختلاف باید مشترکین مصرف خود را مدیریت کنند.

شیرخانی تصریح کرد: در حال حاضر میزان مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است که عواملی مانند دمای هوا، رمزارز‌ها و ادارات پرمصرف در این امر تاثیرگذار بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان ایلام تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد بحران استان، ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید ۵۰ درصدی برق را در ساعت‌های اداری و در ساعات غیر اداری نیز ۹۰ درصد برق مصرفی را کاهش دهند در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

 

 نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان