پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با تاکید بر رفع موانع تولید و استقبال از سرمایه گذاران، گفت: پنج میلیارد ریال یورو از آغاز کار دولت تدبیر و امید تاکنون در حوزه نفت و گاز این استان سرمایه گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: افزایش میزان سرمایه گذاری در استان علاوه بر افزایش تولید و رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: پس از بهره برداری و اتمام پیمان برخی شرکت ها با کارگران بومی استان، قول مساعدت داده شده است این افراد در سایر پروژه ها بکارگیری شوند و باید این مشکل در اسرع وقت برطرف شود.

استاندار ایلام گفت: بانک ها با همکاری و هماهنگی و ارایه تسهیلات ارزان قیمت به تولید کنندگان می توانند در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ سهیم باشند و زمینه را برای توسعه و پیشرفت استان فراهم کنند.

نوذری با بیان اینکه اولویت اصلی ما تا پایان دولت، اتمام طرح های نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد است، گفت: باید تلاش کنیم طبق زمانبندی مشخص همه طرح هایی که اعتبار کمی برای افتتاح نیاز دارند در اسرع وقت بودجه لازم برای آنان تخصیص یابد.

وی با اشاره به دیدار با معاون ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ، گفت: در این دیدار یک تفاهم نامه منعقد که در آن مقرر شد در حوزه اشتغال و توسعه اقتصادی از ظرفیت این ستاد استفاده شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: همچنین در دیدار مقرر شد ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) در راستای اشتغال و کارآفرینی در استان ایلام اقداماتی را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، در این نشست مصوب شد مدیریت آب و خاک استان گزارشی از گردش کار پرونده های تسهیلاتی و اجرای سیستم های نوین آبیاری و ضرورت استفاده از این سیستم ها را تهیه برای ارائه به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارسال کند.

همچنین مصوب شد گزارش دبیر کمسیون هماهنگی بانک های استان در خصوص پرداخت تسهیلات در سال ۱۴۰۰ از محل رونق تولید، طرح نام، طرح جهش تولید و طرح کمک های فنی و اعتباری ارایه شود و درخواست های تسهیلاتی جهش تولید بطور مستقیم توسط سازمان صمت به بانک های عامل ارجاع و بانک نیز نسبت به بررسی و پرداخت آنان طبق ضوابط اقدام کنند.نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان