پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: تا دقایقی دیگر سد بزرگ کنجانچم در ایلام توسط رئیس جمهور افتتاح می شود.

محمد رستمی مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: طرح بزرگ سامانه گرمسیری توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نوار مرزی غرب کشور در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه تاکنون بیش از 87 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امروز شاهد افتتاح بخش دیگری از این سامانه بزرگ در سطح کنجانچم هستیم.

مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تصریح کرد: سدخاکی شهدای کنجانچم با هسته رسی طویل ترین سد خاکی در استان ایلام است که 86 متر ارتفاع و 85 میلیون مترمکعب حجم دارد.

وی ادامه داد: آب آن از طریق آب های محلی استان ایلام و بخشی هم از طریق سامانه گرمسیری تامین می شود و امروزشاهد افتتاح اولیه سد هستیم.

رستمی افزود: اهداف احداث سد تامین آب شرب و آب مورد نیاز کشاورزی و صنعت در استان ایلام در اطراف شهر مهران و توسعه کشت آبی اراضی کشت مهران است.

وی تصریح کرد: در دوره ساخت بیش از 800 نفر مشغول به کار بودند که 70 درصد آنها بومی و 350 میلیارد تومان هزیته شده و به 120 میلیارد تومان دیگر نیاز داریم و ارزش روز اینکار 1300 میلیون تومان هست.

رستمی ادامه داد : با تکمیل این سد ماه های آتی شاهد به ثمرنشستن اهداف آن خواهیم بود.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان