پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  

استاندار ایلام با بیان اینکه آغاز آبگیری سد کنجانچم گام بزرگی در جهت تکمیل سامانه گرمسیری است، گفت: ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای آبگیری سد کنجانچم از محل صندوق توسعه ملی با موافقت مقام ...

به گزارش آفتاب ایلام، محمد نوذری روز پنجشنبه در حاشیه آیین آبگیری سد کنجانچم مهران که بصورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهوری انجام شد، اظهار داشت: این پروژه که در پایداری مرز تاثیرگذار است به همراه  پروژه آب اندازی ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی در دهمین پویش هرهفته الف - ب - ایران در استان ایلام افتتاح شد.

وی افزود: سد کنجانچم از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۸۶ متر و با طول تاج ۲ هزار و ۶۰۰ متر طراحی و اجرا شده است.

نوذری با بیان اینکه با بهره برداری از سد کنجانچم می توان شاهد تحول کشاورزی در منطقه بود، گفت: این سد با حجم مخزن ۸۵ میلیون متر مکعب بخشی از طرح بزرگ سامانه گرمسیری است که تنظیم کننده آب نابهنگام انتقالی از سامانه خواهد بود.

استاندار ایلام با بیان اینکه تمامی تلاش خود را برای افتتاح فاز سوم سامانه گرمسیری تا پایان دولت بکار خواهیم بست، افزود: آغاز آبگیری سد کنجانچم یک اتفاق مهم و گام بزرگی در جهت تکمیل سامانه گرمسیری است.

به گزارش ایرنا، سد خاکی کنجانچم در ۲۲ کیلومتری شهر مهران قرار دارد و با اجرای این طرح ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی به بهره برداری می رسد.نویسنده: Fatahi

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان