یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
ایلام-مردم استان ایلام مانند دوره های گذشته آماده حضور پررنگ در انتخابات ریاست جمهوری هستند، آمارها نشان می دهد ۴۶۰ هزار نفر از جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند.

خبرگزاری مهر -گروه استان ها - معصومه بختی: انتخابات در همه جوامع می تواند یک تحول بزرگ به وجود آورد. انتخابات یعنی تعیین سرنوشت مردم از طرف خود مردم. در انتخابات عوامل بسیاری چون اقتصادی ، اجتماعی، معیشتی، تحولات سیاسی درونی و حتی بیرونی می تواند تأثیرگذار باشد.

اما باید گفت اهمیت بالای انتخابات ۱۴۰۰ نسبت به دوره های قبل بر کسی پوشیده نیست، زیرا ملت ایران یک تحول بزرگ و بهتر را در حوزه های مختلف چون اقتصادی جست وجو کرده و برای دستیابی به آن همچون ادوار گذشته حماسه می آفرینند.

فضای انتخاباتی در استان ایلام مانند سال های گذشته شور و شوق وصف ناپذیری دارد، چراکه علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در میان مردم ایلام از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

انتخابات فرصت خوبی برای تجدید قوای نظام جمهوری اسلامی

امام جمعه ایلام در مورد انتخابات اظهار کرد: انتخابات می تواند فرصت خوبی برای تجدید قوای نظام جمهوری اسلامی باشد، احقاق حق مردم نیز اولویت رئیس جمهور منتخب باشد.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار ادامه داد: با توجه به بیانات مقامات معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات نماد اراده و دخالت مردم در تعیین سرنوشت خود است، می توان گفت مردم استان همچون تمام دوره های انتخابات در حوزه مختلف با شور و شعف به پای صندوق های رأی رفته و باز هم به مانند حضور در هشت سال دفاع مقدس در نبرد با دشمن حماسه ای دیگر خلق خواهند کرد.

امام جمعه ایلام با اشاره به ویژگی نامزد اصلح کرسی ریاست جمهوری سیزدهم، گفت: با توجه به اینکه مردم در طول سال های گذشته مشکلات اقتصادی زیادی را متحمل شدند، کسی بر منصب قوه مجریه قرار خواهد گرفت باید اولویت خود را احقاق حق مردم دانسته و با نگاه راهبردی و حاکمیتی همسو از ایجاد دوگانگی پرهیز کند.

کریمی تبار در پایان گفت: رئیس جمهور منتخب مردم باید با استفاده از مدیران و نخبگان کارآمد به فکر تورم بیکاری و خیلی از مشکلات دیگر ملت بوده و برای رفع آن ها چاره اندیشی کند.

اهمیت شرکت در انتخابات

مسئول عقیدتی سیاسی تیپ ۱۱ امیرالمومنین سپاه ناحیه ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: انتخابات در هر کشوری نشانه دخالت مردم در انتخاب فرد یا افرادی است که برای سرنوشت آنها تصمیم می گیرد.

حجت السلام مالک جانفزا بیان کرد: در کشور عزیز ما نیز به برکت نظام جمهوری اسلامی این فرصت به مردم داده شده است که آزادانه در انتخابات شرکت کرده و فرد یا افراد مورد نظر را با توجه ملاک ها و معیارهایی که دارند انتخاب کنند.

مسئول عقیدتی سیاسی تیپ ۱۱ امیرالمومنین سپاه ناحیه ایلام در ادامه عنوان کرد: شرکت در انتخابات دو جنبه دارد، که یک جنبه حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رأی با توجه به اسلامی بودن حکومت و مشارکت حداکثری و تقویت نظام اسلامی و جنبه دوم مسئله انتخاب اصلح است که مردم باید با تحقیق در مورد کاندیداها و مشورت از افراد خبره فرد اصلح را پیدا کنند که در این صورت است که مسائل و مشکلات مردم کم می شود و می شود بر مشکلات فائق بیاییم.

وی ادامه داد: اگر کسی بگوید شرکت نمی کنم علاوه بر اینکه به موجب تضعیف نظام اسلامی که حفظش بر همه ما واجب است اقدام کرده که موجب عقوبت الهی است و هم اینکه از حقی که نظام اسلامی به او داده در انتخاب فرد صالح خود را محروم کرده است.

جانفزا، به عوامل مؤثر در مشارکت مردم اشاره کرد و گفت:.حضور نامزدها با سلیقه های متنوع از همه جناح های مختلف در انتخابات می تواند زمینه را برای حضور همه مردم با هر سلیقه ای ایجاد کرده و در مشارکت حداکثری آنها نقشی مهم داشته باشد.

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: همه نامزدهای ریاست جمهوری برای حضور خود در این صحنه برنامه هایی را دارند که برخی برای جذب رأی و برخی صادقانه و طبق برنامه و براساس واقعیت وعده می دهند.

جانفزا ادامه داد: مردم باید دقت کنند گول وعده های دروغین را نخورند و با مشورت با افراد نخبه کاندیدای اصلح را پیدا کنند و بدانند رأی آنها در معیشت و زندگیشان تأثیر فراوان دارد.

حجت السلام جانفزا در پایان گفت: خوشبختانه مشارکت انتخاباتی در استان ایلام همیشه بالا بوده است.

۴۶۰ هزار نفر ایلامی واجد شرایط رأی دادن

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ و مشارکت مردم، نمی توان از اهمیت رسانه ها در جلب این مشارکت چشم پوشی کرد.

الیاس فتاحی با اشاره به مشارکت ۷۵ درصد مردم استان ایلام در ادوار انتخاباتی گذشته، گفت: برپایی فضای انتخاباتی برای خلق حماسه ای دیگر از حضور پرشور مردم در کمال آرامش با مقدم شمردن اصل بی طرفی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: از جمعیت ۵۸۰ هزارنفری استان ایلام، ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن بوده که از این تعداد ۱۰ هزار نفر رأی اولی هستند.

فتاحی عنوان کرد: ۷۷۱ شعبه اخذ رأی در ۳۷ شهر و ۳۵۹ روستای استان ایلام آماده رأی گیری از مردم هستند.

وی بیان کرد: دشمن به دنبال کاهش مشارکت ملت ایران خواهد بود و این وظیفه رسانه ها در آگاهی بخشی مردم برای شناخت سو نیت دشمن را سنگین تر کرده است.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: رسانه ها باید در این امر تلاش خود را به کار گرفته تا شاهد حضور هرچه بیشتر و باشکوه تر مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستاها باشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان