پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 27 خرداد 1400 | 2021 Thursday 17 June  
ایلام-استاندار ایلام گفت: برای آبگیری سد کنجانچم واقع در شهرستان مهران در جنوب ایلام، ۴۰۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری صبح امروز پنجشنبه در مراسم آغاز آبگیری سد کنجانچم مهران، از اهمیت این پروژه در پایداری مرز گفت و تصریح کرد: برای آبگیری سد کنجانچم ۴۰۵ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری سرمایه گذاری شده است.

وی با عنوان این مطلب که سد کنجانچم و پروژه آب اندازی ۲۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی در دهمین پویش هرهفته_الف_ب_ایران در استان ایلام افتتاح شد، اضافه کرد: این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۸۶ متر و با طول تاج ۲ هزار و ۶۰۰ متر طراحی و شده است.

نوذری با عنوان این مطلب که با بهره برداری از سد کنجانچم می توان شاهد تحول کشاورزی در منطقه بود، افزود: سد کنجانچم با حجم مخزن ۸۵ میلیون متر مکعب بخشی از طرح بزرگ سامانه گرمسیری است که تنظیم کننده آب نابهنگام انتقالی از سامانه خواهد بود.

وی با عنوان این مطلب که تمام تلاش خود را برای افتتاح فاز سوم سامانه گرمسیری تا پایان دولت به کار خواهیم بست، افزود: شروع آبگیری سد کنجانچم یک اتفاق مهم و گام بزرگی در جهت تکمیل سامانه گرمسیری است.

سد خاکی کنجان چم در ۲۲ کیلومتری شهر مهران قرار دارد. با اجرای این طرح ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی به بهره برداری می رسد.نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان