جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - خواستگار کینه‌جو وقتی که از دو هم‌کلاسی‌اش جواب رد شنید، تصمیم عجیبی گرفت. او پس از ازدواج دختران مورد علاقه‌اش، آنان را تهدید کرد.

به گزارش شهروند، شهریورماه سال‌جاری یکی از شهروندان با مراجعه به دادسرای ناحیه ١٨ اعلام کرد که فردی با سه خط تلفن مدتی است با ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز برای او و خانواده‌اش مزاحمت ایجاد می‌کند. پس از ثبت شکایت، پرونده به منظور رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم قرار گرفت.

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات از شاکی دعوت به عمل آوردند و مجدداً از او تحقیق کردند، که او درباره جزئیات این مزاحمت گفت: «مدتی است فردی از طریق ارسال پیامک من و خانواده‌ام را تهدید می‌کند. این درحالی است که او تمام جزئیات زندگی خصوصی من و خانواده‌ام را می‌داند و مشخص است که فردی آشنا من را تهدید می‌کند.»

همزمان با حضور شاکی در اداره شانزدهم پرونده دیگری نیز با موضوع مزاحمت و تهدید به همین اداره ارجاع شد. کارآگاهان متوجه شدند شماره‌هایی که فرد مزاحم از طریق آن‌ها به شاکیان پیام داده، بین هر دو پرونده مشترک است. به همین دلیل هر دو خانواده به پلیس آگاهی دعوت شدند و نقاط مشترک بین آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت. اظهارات هر دو خانواده ثبت شد که در نهایت کارآگاهان با بررسی اظهارات طرفین متوجه شدند هر دو خانواده دخترانی دارند که در یک دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و قبل از اینکه ازدواج کنند، یکی از دانشجویان آن دانشگاه از هر دوی آن‌ها خواستگاری کرده است، اما جواب رد شنیده است.

با اطلاعات به دست آمده مشخص شد متهم جوانی ٢٨ساله به نام امیر است. کارآگاهان از طریق اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل کار متهم که در یکی از محله‌های جنوبی شهر تهران است، شدند و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند. متهم در زمان دستگیری قصد داشت سیم‌کارت‌های مورد استفاده خود برای مزاحمت را دور بیندازد که با هوشیاری افسر پرونده موفق به انجام این کار نشد.

امیر پس از دستگیری به اداره شانزدهم پلیس آگاهی منتقل شد و در همان بدو ورود به جرم خود اعتراف کرد. متهم در اعترافات خود به پلیس گفت: «به دلیل اینکه جواب رد شنیده بودم، از آن‌ها کینه به دل داشتم و وقتی فهمیدم ازدواج کرده‌اند، تصمیم به تلافی گرفتم؛ چون قبلا برای خواستگاری به خانه هر دو دختر رفته بودم، اطلاعات کاملی از شرایط زندگی و اعضای خانواده هر دوی آن‌ها داشتم. برای همین از طریق اطلاعات خصوصی آنان را تهدید کرده و نشان دادم که بسیار جدی هستم.»

سرهنگ علی گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اقرار امیر به مزاحمت و تهدید شکات، متهم با دستور بازپرس شعبه ٩ بازپرسی دادسرای ناحیه ١٨ روانه زندان شد.»

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان