سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا استان، گفت: کاربران مراقب افراد سودجو و کلاهبردار در پوشش حمایت از کاندیدا های انتخابات باشند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ سروان «محسن نادی» اظهار داشت: در این نوع کلاهبرداری مجرمان سایبری با ایجاد کردن گروه و دعوت از افراد با طرح عناوین مختلف مانند وعده‌های مالی جهت حمایت از برخی کاندیدا‌ها اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده، افراد کلاهبردار از فرد قربانی درخواست می‌کنند که اپلیکیشن بانکی را برای انتقال وجه نصب کنند، و سپس با شگرد‌های خاص، کد بانکی را از طعمه‌های خود اخذ و با دسترسی به اپلیکیشن بانکی، نسبت به برداشت از حساب بانکی آنان اقدام می‌کنند.

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا استان تصریح کرد: به هیچ عنوان به این گونه پیامک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی از طرف افراد کلاهبردار به منزله اضافه کردن به گروه ارسال می‌شود اعتنایی نکنند و کد بانکی نیز شخصی و محرمانه است و نباید در اختیار دیگران قرار گیرد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای، موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.
نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان