سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشکلات استان ایلام زیبنده مردم پرافتخار این استان نیست و دولت اقدام و اصلاح به محرومیت ها و ظرفیت های این استان توجه ویژه خواهد کرد.

آفتاب ایلام، علیرضا زاکانی عصر شنبه در گفت وگوی تلویزیونی با مردم استان ایلام با بیان اینکه مردم ایلام در هشت سال جنگ تحمیلی رشادت های فراوانی برای دفاع از کشور از خود نشان دادند، گفت: بارها به عنوان رزمنده در مناطق عملیاتی ایلام طی زمان جنگ حضور داشته ام. 

وی افزود: مهمان نوازی مردم این استان در زمان هشت سال جنگ تحمیلی و در زمان اربعین، زبانزد همه مردم ایران است و اکنون مشکلاتی دارد که زیبنده مردم پرافتخار این استان نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های مرزی استان ایلام با عراق، افزود: باید با استفاده از ظرفیت های مرزی و به خصوص تردد سالانه ۶ میلیون زائر زوار برای توسعه استان تلاش کرد.

وی از برنامه ویژه برای محرومیت زدایی در ایلام خبر داد و گفت: قول می دهم دوساله چهره محروم ایلام با استفاده از برنامه های مختلف را تغییر دهم و مشکلات حوزه آبرسانی، پروژه های نیمه تمام عمرانی و راه های مواصلاتی استان باید حل شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: قطعاً دولت اقدام و اصلاح به محرومیت ها و ظرفیت های این استان توجه ویژه خواهد کرد و همچنین این استان در بحث اشتغال نیازمند توجه است.

لزوم توجه ویژه به استان های مرزی

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های استان های مرزی مثل ایلام برای توسعه مراودات تجاری با کشور عراق استفاده کرد، افزود: قطعاً یکی از اولویت های مهم دولت اقدام و اصلاح، توجه ویژه به استان های مرزی است.

زاکانی تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه های برای توسعه استان ها، اصلاح ساختار بودجه ای در استان ها است، در حال حاضر فقط ۱۰ درصد از بودجه به طور مستقیم در اختیار استان های قرار می گیرد و مابقی بودجه در قالب های بودجه های ملی، ملی استانی و… قرار می گیرد.

وی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا بودجه ها مستقیم در اختیار استان ها قرار گیرد و به نسبت طرح ها و مزیت ها هزینه شود، همچنین به دنبال بازآمایش در استان ها هستیم تا بتوانیم ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بسیاری از استان های کشور به رغم قرار گرفتن در کنار ظرفیت هایی مثل نفت و گاز، معدن و…محروم هستند، افزود: حتماً این نگاه را تغییر خواهیم داد و شرایطی فراهم می شود که مردم هر منطقه از ظرفیت های آن بهره مند شوند.

زاکانی اظهار کرد: در دولت اقدام و اصلاح در کنار جهش تولید و تمرکز زدایی به ظرفیت های بومی و منطقه ای و نخبگان شهرستانی هم توجه می کنیم و در کنار توسعه رفاه، سلامت و محیط زیست به مسائل اقتصادی توجه جدی خواهد شد.

اولویت ما اقتصاد است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه وضعیتی که اکنون مشکلاتی مشاهده می کنیم که زیبنده ملت ایران نیست، افزود: اولویت ما اقتصاد، مدیریت، فرهنگ و اجتماع است و در راستای تحول فرهنگی باید برای تعلیم و تربیت درست گام برداریم.

وی افزود: با تورم موجود که کمر مردم در حال شکستن است نباید انتظار داشت که حال مردم خوب باشد، باید رفع مشکلات موجود با رویکرد غلط دولت را عوض کرد و طرحی نو در انداخت که در آن توانمندی های داخل را اصل قرار دهیم و با استفاده از ظرفیت های منطقه ای و بین المللی به پیشرفت کشور بپردازیم.

زاکانی تصریح کرد: دولت بنده دولت اقدام و اصلاح است، نه دولت حرف و شعار و با اقدامی دقیق و فکورانه شرایطی را فراهم می کنیم که توانایی های داخلی ظهور و بروز پیدا کند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان