چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: مزرعه تولید ارز دیجیتال به ارزش 4 میلیارد ریال در یک کارگاه تولیدی کشف شد.

به گزارش آفتاب ایلام،سردار دلاور القاصی گفت: در راستای طرح جمع آوری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز و در پی دریافت اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر نگهداری و استخراج ارز دیجیتال در یک کارگاه تولیدی در استان بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با رصد و اشرافیت اطلاعاتی پس از انجام اقدامات فنی موفق به شناسایی مزرعه ارز دیجیتال در یک کارگاه تولیدی غیر فعال شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از کارگاه موصوف تعداد ۱۱ دستگاه ماینر و مبدل غیر مجاز و قاچاق را کشف یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه های کشف شده توسط کارشناسان ۴ میلیارد ریال برآورد شده، تصریح کرد: متهم دستگیر شده در جهت سیر مراحل قانونی و مطالبه به حق مردمی تحویل مرجع قضایی شد.

سردار القاصی مهر خاطر نشان کرد: با توجه به فصل گرما و نیاز مردم به استفاده ضروری از برق، به کارگیری دستگاه های تولید ارز دیجیتال به لحاظ مصرف بیش از اندازه انرژی ممنوع بوده و از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از راه اندازی دستگاه های تولید ارز دیجیتال توسط افراد سودجو موضوع را از طریق فوریت های پلیسی ۱۱۰ با مدافعان امنیت در میان بگذارند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان