یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

اصلاح طلبان از عبدالناصر همتی و محسن مهرعلیزاده ناامید شده و به همین دلیل به دنبال عدم حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات و نهایتا مظلوم نمایی هستند.

آفتاب ایلام،گروه سیاسی خبرگزاری فارس: ترکیب نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حاکی از این بود که اصلاح طلبان دو گزینه را برای ورود به عرصه انتخابات در دست دارند؛ محسن مهرعلیزاده معاون رئیس دولت اصلاحات و استاندار دولت روحانی و عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی دولت روحانی و فرد نزدیک به حزب کارگزاران سازندگی.

اگرچه اصلاح طلبان پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، وانمود کردند که دست شان خالی مانده است، امّا محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی، در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و مناظره نخست نامزدها با اتخاذ مواضع رادیکال و اصلاح طلبانه، خود را نزدیک به این طیف سیاسی نشان دادند. اصلاح طلبانی نظیر علی تاجرنیا به پشتیبانی از محسن مهرعلیزاده برخاستند و حزب کارگزاران و طیفی از جوانان اصلاح طلب، کمپین هایی را در حمایت از عبدالناصر همتی کلید زدند.

هرچه زمان به پیش رفت، مواضع رادیکال دو نامزد همسو با اصلاحات- اعتدال رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت تا جایی که این موضوع به خوبی در مستند مهرعلیزاده نمود عینی یافت.

با این همه، همتی و مهرعلیزاده فرصت داشتند تا در ۳ مناظره، بتوانند جریان اصلاحات و سران این جریان را برای حمایت از خود بسیج کنند. امّا زمزمه ها حکایت از این دارد که حضور ضعیف این دو در مناظرات، رفته رفته اصلاح طلبان را به این نتیجه رسانده است که سرمایه گذاری بر روی آن ها حاصلی در بر ندارد. در این بین نباید نظرسنجی ها را نیز از یاد برد. در هیچ کدام از نظرسنجی های انجام شده، دو گزینه اصلاح طلب با اقبال مناسبی روبرو نشده اند.

بر این اساس گفته می شود اصلاح طلبان به بهانه اینکه گزینه های اصلی آن ها از فیلتر شورای نگهبان رد نشده اند، درصدد هستند تا نه تنها از دو گزینه خود در انتخابات عبور کنند، بلکه از این فرصت برای مظلوم نمایی استفاده کنند و در پروژه قهر از صندوق رأی بدمند.

باید دید در نهایت اصلاح طلبان چه رویکردی را در پیش خواهند گرفت؛ آیا حاضر می شوند گفتمان خود را در معرض رأی مردم قرار دهند، یا با فرار به جلو و بهانه تراشی، از پاسخگویی بابت عملکرد دولت همسو با خود و نیز کاندیداهای منتسب به این جریان، شانه خالی می کنند.

انتهای پیام/نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان