شنبه، 05 خرداد 1403| 25 May 2024

آفتاب ایلام- سردار جمال شاکرمی عصر امروزدر یادواره شهدای 19 شهید فرهنگی شهرستان ایلام با بیان اینکه شهدای فرهنگی بینش، معرفت و فهم دقیقی نسبت به موضوعات مختلف داشتند، اظهار داشت: معلمان و دانش‌آموزان در جبهه‌های جنگ حضوری فعال و مؤثر داشتند.

وی اظهار کرد: شهیدان از بصیرت خاصی برخوردار بودند و دچار نگاه‌های لیبرالیسم نمی‌شدند اما متأسفانه امروز برخی نگاه‌ها به سمت غرب است و این آفت جامعه است که زمینه فتنه‌ها را ایجاد می‌کند.

سردار شاکرمی بیان داشت: فتنه 88 محصول پیوند خوردن نخبگان غرب‌گرا و معترض با بدنه اجتماعی غرب‌گرا بود که برای تسلیم کردن نظام در برابر خواسته‌های خود به فشار اجتماعی نیاز داشتند.

وی عنوان کرد: فتنه 88 از ماهیت مسالمت‌آمیز خارج و به دلیل حمله به ساختارها، زیرساخت‌ها و اموال عمومی، ماهیتی ضد امنیتی، آشوبگرانه و خشن پیدا کرد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: این فتنه پیچیده ترکیبی از فشار بالا توسط نخبگان زاویه‌دار و فشار از پایین توسط بخشی از بدنه اجتماعی با دخالت و پشتیبانی دشمنان شکل گرفت که با سردادن شعار در ضدیت با اصل ولایت‌فقیه، شعارهای شکننده، حمله به پایگاه‌های بسیج و ضرب و شتم همراه بود.

وی یادآور شد: در آشوب‌های سال 96 و 98 برخلاف فتنه 88، نخبگان به‌طور علنی و واضح از آشوبگران حمایت نکردند. در این راستا نقش عوامل و دشمنان خارجی قابل‌توجه بود.

سردار شاکرمی 9 دی را اوج بصیرت ملت ایران توصیف کرد و گفت: 9 دی اوج بصیرت ملت ایران است و عمل به‌موقع و انقلابی مردم ایران و همچنین خودجوش بودن این حماسه از جنس قیام‌های انقلاب در سال 57 از جمله ویژگی‌های حماسه 9 دی است.

وی افزود: 9 دی حماسه کوچکی نیست بلکه حرکت عظیم و ماندگار مردمی شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است.

وی اضافه کرد: وقتی نهم دی‌ماه فرامی‌رسد، آن‌هایی که بر مسند نشسته‌اند خود را از دسترس خارج می‌کنند و می‌ترسند، چون در وجودشان نفاق است و از آرمان‌های شهیدان فاصله گرفته و فقط با نام امام راحل و ولایت لحاظی می‌کنند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام تصریح کرد: برخی شهدا را فقط برای ماندن در پست‌ها ارج می‌نهند اما کیلومترها از آرمان شهدا فاصله‌ دارند. افرادی که در این نظام مسئولیتی به آنان سپرده‌ شده حاضر نیستند از 9 دی سخن بگویند و از راه و رسم شهیدان فاصله گرفته‌اند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان