یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
پخش برنامه های انتخاباتی هفت نامزد ریاست جمهوری در شبکه های استانی امروز دنبال شد؛ رضایی از ایجاد قطب های اقتصادی در کشور خبر داد و رئیسی هم از سرریز بسیاری از مشکلات تهران به البرز سخن گفت.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: با نزدیک شدن به روز جمعه ۲۸ خردادماه فضای استان های مختلف کشور هرروز انتخاباتی تر می شود، پخش برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز ۱۹ خردادماه در شبکه های استانی آغاز شده است.

بعدازظهر امروز نیز در پنجمین روز مردم در استان های مختلف برنامه های نامزدها را از شبکه های استانی شنیدند و دیدند.

تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه های استانی یکشنبه ۲۳ خرداد

سید ابراهیم رئیسی

استان های البرز، خلیج فارس، قم، لرستان

علیرضا زاکانی

استان های بوشهر، زنجان، کرمان، مرکزی

عبدالناصر همتی

استان های اردبیل، خراسان رضوی، فارس، گلستان

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

استان های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، سمنان، کرمانشاه، همدان

محسن مهرعلیزاده

استان های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد

محسن رضایی

استان های ایلام، خوزستان، کردستان، مازندران

سعید جلیلی

استان های اصفهان، خراسان شمالی، قزوین، گیلان

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از تجمعات انسانی و اهمیت گفت وگوی اختصاصی نامزدها با مردم استان های مختلف به تناسب مشکلات و ظرفیت های هر یک از مناطق کشور و بر اساس مصوبه ستاد انتخابات صدا و سیما برنامه های ویژه رادیویی و تلویزیونی در صدا و سیمای مراکز و با محوریت گفت وگو با هفت نامزد انتخابات امسال روی آنتن رفته است.

قرعه کشی کنداکتور این برنامه ها در ستاد انتخابات معاونت امور استان ها پیش از این انجام و جدول پخش و ضبط برنامه های انتخاباتی هفت نامزد ریاست جمهوری در شبکه های استانی صداوسیما اعلام شد که به این ترتیب علاوه بر شبکه های سراسری، هر یک از نامزدها ۳۰ برنامه برای ۳۰ استان کشور خواهند داشت که شامل ۱۵ ساعت گفت وگو با هر یک از نامزدهاست و مجموع زمان آن به ۶ هزار و ۳۰۰ دقیقه می رسد.

در این گزارش نگاهی به مباحث مطرح شده توسط نامزدهای ریاست جمهوری طی امروز در شبکه های استانی داریم. برای خواندن مشروح صحبت های نامزدهای ریاست جمهوری می توانید روی تیتر هر بخش کلیک کنید.

رئیسی در شبکه استانی البرز: بسیاری از مشکلات تهران به البرز سرریز می شود

سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلویزیونی با مردم البرز اظهار کرد: در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی مأموریتی سه ساله در شهرستان کرج داشتم. وی بیان کرد: البرز نزدیک ترین استان به تهران است و بسیاری از مشکلات تهران به این استان سرریز می شود.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: شاید به جرأت بتوان گفت که استانی مهاجرپذیرتر از البرز در کشور نداریم و یک حاشیه جا افتاده از تهران در البرز قرار دارد و شهرک های زیادی در آن وجود دارد.

وی تصریح کرد: زمانی که من در استان البرز حضور داشتم و به عنوان دادستان به مردم خدمت می کردم در اطراف کرج ۳۰ شهرک وجود داشت که در حال حاضر این تعداد هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی پیشرفت داشته است.

رئیسی خاطرنشان کرد: جمعیت استان البرز بسیار متکثر و متنوع است و اقوام و گویش های مختلف در آن حضور دارند، به همین دلیل برخی از البرز به عنوان ایران کوچک تعبیر می کنند که درست هم است.

وی گفت: استان البرز دارای ظرفیت های بسیار زیاد صنعتی و کشاورزی دارد به ویژه دارای زمین های حاصلخیز و آب و هوای مطلوب است.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: البرز دارای ظرفیت بالای کشاورزی بوده و بخش هایی از آن در این زمینه مستعد است، بنابراین باید بر اساس یک آمایش سرزمینی دقیق بخش های کشاورزی استان باید به صورت زنجیره درآید که البته این امر تنها به البرز محدود نبوده و در دیگر نقاط کشور نیز باید صورت گیرد.

محسن رضایی در شبکه استانی مازندران: قطب های اقتصادی در کشور راه اندازی می کنیم

محسن رضایی میرقائد با بیان اینکه با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمند می توانیم برای بار سوم قیام فرهنگی و اقتصادی، پیشرفت های بزرگ، قیام برای زندگی بهتر، تشکیل دولت وحدت ملی داشته باشیم، افزود: شهروند درجه دو سه در قاموس نظام اسلامی وجود ندارد.

وی با اظهار اینکه اراده اصلی در دست مردم است، گفت: قیام سوم قیام زندگی بهتر برای بهزیستی، سربلندی معلمان و کارگران و برای پیشرفت ایران اسلامی و دستیابی به قله های بلند است.

رضایی با اظهار اینکه ایران برای همه و زندگی برای همه با تکیه بر حمایت های مردم محقق می شود، گفت: دوباره اقوام و ملیت های ایرانی را جمع می کنیم و با ایجاد مناطق اقتصادی، به استان ها مسئولیت می دهیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با عنوان اینکه سپرده های هر استانی در همان استان هزینه می شود، گفت: ما به استثمار نو پایان می دهیم و قطب های اقتصادی ایجاد می کنیم و این طور نیست که از تهران برای همه استان ها نسخه واحد صادر شود.

وی با اظهار اینکه زمان شعار تمام شد و زمان برنامه و اقدام است، گفت: برنامه خاص هر استان با کمک مردمان استان تهیه شد و برای هر استانی نسخه خاص آن نوشته شده است.

محسن رضایی یادآور شد: باید با سرعت زندگی مردم را بهبود بخشیده و ایران را به قله های سربلند برسانیم و اقوام بزرگ ایران را باید در کنار هم جمع کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دولت ما می خواهد وحدت ملی در کشور ایجاد کند، از این رو بی عدالتی ها باید کنار رود، گفت: بیرون کردن فقر و بیکاری اهمیتی کمتر از بیرون کردن سربازان صدام از سرزمین های کشور نیست.

جلیلی در شبکه استانی قزوین: جهش ایران بدون جهش استان قزوین ممکن نخواهد بود

سعید جلیلی در گفت وگو با مردم قزوین که از طریق صداوسیمای مرکز استان صورت گرفت اظهار کرد: قزوین دیار عالمان بزرگی همچون ملامحمدتقی برقانی آیت الله زرآبادی و آیت الله شالی است.

وی با بیان اینکه استان قزوین یک استان ارزشمند است و وجود تمام امامزادگان متعدد و واجب التعظیم آن را به چهارمین شهر مذهبی کشور تبدیل کرده افزود: قزوین نقشی بی بدیل در غنی سازی هنر و فرهنگ این مردم داشته و مهد هنر و پایتخت خوشنویسی است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز در آستانه یک انتخاب بزرگ هستیم، عنوان کرد: ابتدا باید دید که چگونه به ۴ سال آینده کشور نگاه خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: یک نگاه این است کشور را در ۴ ساله آینده فقط اداره کرده و نهایت چند شغلی ایجاد شود. ما معتقدیم این نگاه اشتباه است.

جلیلی اضافه کرد: ما در هشت ساله گذشته در دولت سایه استان به استان، شهر به شهر و روستا به روستا رفته و با مردم صحبت کردیم و به یک جمع بندی رسیدیم.

وی بیان کرد: ما در این جمع بندی ناشی از گفتگوها و سفرهای متعدد به جمع بندی رسیدیم که معتقدیم قابل دفاع است و حاضریم بر سر آن مناظره کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز ظرفیت ها و توانمندی های کشور ما می تواند یک جهش بزرگ در ۴ سال پیش رو پیدا کند، تصریح کرد: لازمه این جهش بزرگ یک جهاد و تلاش سترگ همگانی است.

جلیلی با اشاره به اینکه استان قزوین فرصت های ارزشمندی دارد، اضافه کرد: فرصت کشاورزی، فرصت صنایع مختلف، فرصت ترانزیت و قرار گرفتن در چهارراه ترانزیتی عرب به شرق و شمال به جنوب کشور، فرصت گردشگری و فرصت میراث فرهنگی، فرصت های ارزشمندی است که باید به بهترین شکل از آن استفاده شود.

مهرعلیزاده در شبکه استانی خراسان جنوبی: مصرانه مدافع انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی هستم

محسن مهرعلیزاده در گفت و گو تلویزیونی با مردم خراسان جنوبی اظهار کرد: تصور من از خراسان جنوبی مردمی اهل علم، اهل سیاست و آگاهی و دارای مفاخر فرهنگی بزرگ است.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکل خشکسالی در خراسان جنوبی بیان کرد: من مصرانه مدافع انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی و خراسان رضوی هستم و علی رغم گران شدن آب بازهم چاره ای جز اجرای این پروژه نداریم.

مهرعلیزاده ادامه داد: اگر موضوع کم آبی در خراسان جنوبی را رفع نکنیم به جای مزارع زعفران و زرشک دشت های بی حاصل را خواهیم دید.

وی با بیان اینکه ما در خراسان جنوبی به صنایع تبدیلی نیاز داریم، گفت: باید با این صنایع تبدیلی و تکمیلی معادن و دسترنج کشاورزان عزیز را با ارزش افزوده بیشتری در بازارهای داخلی و خارجی به فروش برسانیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی با شرف خویش در حفظ حریم دین و مرزهای کشور کوشیدند و پشت دشمن را به خاک مالیدند و الان نیز در عرصه اقتصاد وضعیت خوبی نداریم.

مهرعلیزاده بیان کرد: ما با داشتن جوانانی برومند و آگاه و منابع غنی و سایر منابع خدادادی می توانیم در راستای رفع مشکلات کشور بکوشیم که این مهم نیازمند برنامه عملیاتی است.

جلیلی در شبکه اترک خراسان شمالی: خراسان شمالی باید به یک دروازه صادراتی تبدیل شود

سعید جلیلی در گفتگو با مردم خراسان شمالی که از طریق شبکه اترک صورت گرفت، اظهار کرد: حماسه تیپ جوادالائمه سپاه در سوریه مثال زدنی بود؛ مردم خراسان شمالی همواره به شکل های مختلف حماسه آفریدند که حماسه شهید محمدزاده در کمک به مناطق محروم و اتحاد شیعه و سنی از جمله این موارد است.

این داوطلب ریاست جمهوری ادامه داد: خراسان شمالی فرصت و ظرفیت های زیادی دارد و امروز که در آستانه انتخابات قرار داریم باید انتخاب کنیم که چطور می خواهیم از این ظرفیت ها بهره ببریم.

وی دو نگاه را در این حوزه تشریح کرد و افزود: یک نگاه حداقلی می خواهد صرفاً کشور را اداره کرده و حداکثر چند مسئله را حل کند اما نگاه دوم می گوید کشور باید طی ۴ سال آینده جهش داشته باشد.

جلیلی با تاکید بر اینکه این جهش در کشور بدون جهش هر شهر و روستا امکان پذیر نیست، گفت: هر روستا مانند یک سلول برای جهش کشور می ماند و طی ۸ سال گذشته ظرفیت ها را شناسایی کرده ایم.

این داوطلب ریاست جمهوری اضافه کرد: امروز ما معتقدیم امکان جهش کشور و استان خراسان شمالی وجود دارد اما علاوه بر برنامه ریزی صحیح، اراده و باور به جهش نیز نیاز است.

وی افزود: جوانان خراسان شمالی تاکنون حماسه های زیادی در حوزه های مختلف مانند دفاع مقدس و دفاع از حرم آفریده اند و اکنون نیز می تواند در حوزه های اقتصاد، صنعت و کشاورزی حماسه های جدیدی رقم بزنند.

جلیلی، کشاورزی، دامپروری و وجود صنایع بزرگ در خراسان شمالی را فرصت های مهمی برشمرد و گفت: باید ارزش افزوده فرآورده های صنعتی و کشاورزی در این استان شکل بگیرد.

زاکانی در شبکه استانی بوشهر: مسئولیت های اجتماعی صنایع و شرکت ها در استان بوشهر عملی شود

علیرضا زاکانی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم بوشهر اظهار داشت: امیدواریم با کاهش مشکلات شاهد شرایط بهتر و خوب تری در سطح کشور باشیم. با انتخاباتی روبرو هستیم که نقش سرنوشت سازی در زندگی ما خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد منابع کشور در دست رئیس جمهور است اضافه کرد: آن چیزی که مشاهده می کنیم زیبنده مردم ما نیست. با این همه منابع و نیروی انسانی توانمند امکانات بزرگی برای ما است و اگر دقت کنیم و استفاده کنیم می تواند گام های بلندی را برداریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: از همه می خواهم که پای صندوق رأی حاضر شوند و با رأی خود سرنوشت خوبی را برای کشور مردم رقم بزنند.

وی با بیان اینکه اتکا به خارج موفقیتی در پی نخواهد داشت، افزود: دولت موجود فکر می کرد که از طریق خارج می تواند مشکلات کشور را حل کند. دشمن دنبال دشمنی است و برای پیشرفت ما کمکی نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: استان بوشهر استانی با ظرفیت های متنوع و بزرگ و دارای ذخایر فوق العاده است. مردم استان بوشهر تاریخ پرافتخاری در مقاومت دارند و شهدای بزرگی را در این مسیر تقدیم کرده اند.

زاکانی نفت و گاز و پتروشیمی، صید و صیادی، تجارت دریایی، نیروگاه هسته و انسان های متعهد و متخصص را از ظرفیت های مهم استان بوشهر عنوان کرد و افزود: این استان یک نگین در انگشتری ایران اسلامی است که باید وضعیت آن بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت ها در استان بوشهر باید رسالت اجتماعی خود را در ارائه خدمت به مردم انجام دهند خاطرنشان کرد: باید امکانی فراهم شود که شرکت ها در محل خود مالیات پرداخت کنند تا برای توسعه این منطقه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با تمرکززدایی که در سطح کشور انجام می دهیم، اختیارات مالی و اداری و تصمیم گیری را به شهرستان ها منتقل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اولویت اشتغال صنایع مستقر در استان بوشهر باید برای همین استان باشد. بوشهر قطب خرما و گوجه فرنگی خارج از فصل است و باید زمینه توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری در این استان فراهم شود.

قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی چهارمحال و بختیاری: تأمین آب مناطق دارای کمبود آب از منابع مطمئن در دستور کارم است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی که از سیمای جهانبین استان چهارمحال و بختیاری پخش شد، گفت: استان چهارمحال یکی از استان پر ظرفیت کشور است که با مشکلات و مسائل مختلفی روبرو است.

وی گفت: مشکلات کم آبی، بیکاری، تورم بالا، نبود شبکه حمل و نقل مناسب و… از مهمترین مسائلی است که در این استان وجود دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مسئله آب یکی از مهمترین مسائل این استان است که حل این مشکل از مهمترین برنامه هایم چه در این استان و استان های دیگر است.

وی تاکید کرد: طرح های مختلفی برای حل مشکلات آب در سطح کشور در نظر گرفتیم که مهمترین آن طرح قنات ملی ایران است که مسئله کمبود آب فلات مرکزی را حل می کند.

وی گفت: تأمین آب مناطق مختلف کشور از منابع مطمئن تر در دستور کارم است تا از ایجاد اختلاف بین مناطق جلوگیری شود و برادری ها حفظ شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ضعف در بخش حمل و نقل از دیگر مشکلات در این استان به شمار می رود که در دستور کار است این بخش را توسعه دهیم.

جلیلی در شبکه استانی گیلان: جهش ایران بدون توسعه روستاها و شهرها ممکن نیست

سعید جلیلی در برنامه تبلیغاتی خود برای گیلان که از شبکه باران پخش شد، با اشاره به نقش آفرینی افتخارآمیز گیلانی ها در تاریخ ایران، اعزام هزار و ۵۰۰ کامیون کمک به جبهه ها و تقدیم هشت هزار شهید را از جمله این افتخارات دانست و افزود: این افتخار آفرینی و حضور تا امروز ادامه دارد و ۲۴ شهید مدافع حرم نشانه حرکت بزرگ مردم گیلان است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حضور دولت «سایه» در تمام مناطق کشور طی هشت سال گذشته، اضافه کرد: با توانمندی های کشور از نزدیک آشنا شدیم و نتیجه جمع بندی ها این است که کشور ما توانایی جهش در ۴ سال آینده را دارد.

وی با اشاره به اینکه جهش ایران بدون جهش روستاها و شهرهای ایران ممکن نیست، افزود: لازمه جهش کشور این است که هر روستا را یک سلول برای جهش کشور بدانیم و در نتیجه پیشرفت و رفاه به ارمغان می آید.

جلیلی تحقق پیشرفت کشور را برنامه در کنار باور و اراده دانست و بیان کرد: همانگونه که گیلانی ها در عرصه های مختلف پیشگام بوده اند در عرصه پیشرفت نیز می توانند پیشگام باشند و امروز نیاز به مردان بی ادعایی داریم که در گوشه و کنار کشور حضور دارند و می توانند بدون تمایل به دیده شدن کار کنند.

رضایی در شبکه استانی ایلام: تهیه سند اقدام پیشرفت برای ایلام / ایجاد قطب های اقتصادی در کشور

محسن رضایی در گفتگو تلویزیونی با مردم ایلام اظهار کرد: مردم ایلام در هشت سال دفاع مقدس رشادت های فراوانی برجای گذاشته اند که دولت ها موظف هستند به این استان خدمات رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت اقدام و تحول برای هر استان متناسب با ظرفیت آن استان برنامه دارد، گفت: برای استان ایلام نیز بر اساس ظرفیت های این استان، سند اقدام پیشرفت تهیه می شود.

رضایی عنوان کرد: البته برنامه ما ایجاد مناطق اقتصادی در کشور است، این طرح متناسب با ظرفیت های هر استان است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: برنامه مهم ما استفاده از ظرفیت های منطقه آزاد تجاری مهران برای توسعه تجاری با عراق است.

وی گفت: باید از ظرفیت های تردد زوار و اربعین برای توسعه استان استفاده شود، توسعه آزادراه های این استان برای تسهیل در تردد زوار در دستور کار قرار می گیرد.

رضایی عنوان کرد: توسعه صنایع تبدیلی برای استفاده از ظرفیت های دامداری و کشاورزی در استان ایلام از دیگر برنامه های دولت اقدام و تحول است.

وی افزود: بیکاری در این استان با وجود منابع عظیم نفت و گاز قابل قبول نیست، حتماً این مواد مورد توجه ویژه دولت ما قرار می گیرد.

مهر علیزاده در شبکه استانی هامون: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های بالقوه ای بهره منده است

محسن مهر علیزاده در ویژه برنامه انتخاباتی که از شبکه استانی هامون پخش شد، اظهار داشت: هر وقت کلمه سیستانی و بلوچستانی به ذهنم می رسد غیرت، مردانگی، پایبندی، مهمان نوازی، برادری و وحدت مردم غیور شیعه و سنی این استان برایم یاد آوری می شود.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان متأسفانه غفلت هایی صورت گرفته و مسئولان ضعیف عمل کردن، فقر، حاشیه نشینی و دیگر معضلات اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان ناراحت کننده است.

نامزد سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: طی مدتی که به عنوان استاندار اصفهان و خراسان بودم بارها گفته ام ای کاش توفیق این را داشتم تا استاندار مردم با غیرت و مرزدار استان سیستان و بلوچستان بودم.

وی گفت: توسعه مناطق از مرز و دریا است، استان سیستان و بلوچستان از این ظرفیت های بالقوه بهره منده است، تنها نیازمند مدیریت صحیح است.

مهر علیزاده تصریح کرد: باید در سیستان و بلوچستان توسعه و رونق اقتصادی ایجاد شود، خشکسالی این استان نگران کننده است و وجود آب دریا چابهار ظرفیت عظیمی جهت تصفیه و انتقال به سایر شهرستان های سیستان و بلوچستان است.

همتی در شبکه استانی گلستان: مشکلات اقتصادی ما ناشی از سیاست زدگی است

عبدالناصر همتی در برنامه تلویزیونی خود در شبکه گلستان اظهار کرد: سال گذشته شاهد پاندمی کرونا بودیم و خیلی از جانباختگان کرونا حتی نتوانستند مراسم سوگواری داشته باشند؛ من امیدوارم در ریاست جمهوری در اولین فرصت واکسیناسیون را به اتمام برسانیم.

وی درباره دلیل حضور خود در انتخابات گفت: شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست و فکر کردم اگر این روندی که اکنون در پیش داریم را ادامه دهیم شرایط بدتری برای کشور به دنبال خواهد داشت.

همتی افزود: بخشی از مردم دچار بیکاری و مشکلات معیشتی هستند و تحریم های ظالمانه و فشار حداکثری دشمن به مراحل نامطلوب رسیده است.

وی تصریح کرد: بازنگری در ادامه مدیریت اقتصادی و اجرایی جامعه جزو اولویت های بنده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اولویت اول این است که تصمیمات اقتصادی بر تصمیمات سیاسی حاکم باشد و باید نگاه سیاسی به استان ها را برداریم زیرا مسائل را امنیتی می کند.

وی بیان کرد: اگر واقعاً بخواهیم استان های ما توسعه پیدا کنند باید ویژگی هر استان را مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: هر سه ماه یکبار جلسه ای را با نخبگان و چهره های تعیین کننده هر استان برگزار می کنیم و روند توسعه استان را زیر نظر قرار خواهیم داد.

همتی گفت: استان های ما پتانسیل قوی برای پیشرفت دارند ولی باید دید پسِ مشکل بیکاری هر استان چیست و چه کسانی جلوی پیشرفت استان ها را می گیرند.

وی با بیان اینکه برای گلستان تکمیل راه آهن اینچه برون کمکی بزرگی به حمل و نقل اقتصادی است، افزود: مبادلات گلستان با ترکمنستان باید توسعه یابد و از مبادی زمینی برای توسعه صادرات با این کشور استفاده کرد.

مهرعلیزاده در شبکه استانی یزد: مشکلات فعلی کشور با انتخاب خبره اقتصادی حل می شود

محسن مهرعلیزاده در گفتگو تلویزیونی با مردم استان یزد اظهار داشت: امروز کشور ما در مقطع و موقعیت تاریخی خطیری قرار گرفته و مردم دست به انتخابی خواهند زد تا راهی برای برون رفت از مشکلات خود بیایند و با انتخاب خود خدمتگزاری را بر سر کار بیاورند که بتواند به تمام معنا در خدمت مردمش باشد.

وی افزود: امروز مسائل معیشتی، فقر، فاصله اجتماعی زیاد بین اقشار مختلف مردم، بالا رفتن سطح خط فقر، رسیدن خط فقر به ۷۰ دهک جامعه، بیکاری، کشمکش های بی حاصل بین صاحبنظران حوزه های مختلف و تأسف بار تر از آن حضور عده ای مدیر دست ناپاک که با اختلاس و دزدی و فساد و دست یازدیدن به بیت المال، زندگی سختی را بر مردم تحمیل کرده اند، سبب شده اند تا امید به آینده در مردم کمرنگ شود.

مهرعلیزاده ادامه داد: بعضی از اقدامات مسئولان نامسئول، کشور ما که می توانست غنی ترین کشور منطقه باشد را به جایی رسانده که اکنون با مشکلات عدیده ای مواجه است.

وی عنوان کرد: اعتماد مردم به حاکمیت، مدیریت و مدیران به میزان زیادی آسیب دید و عدم اعتماد، سرمایه عظیمی است که از بین رفتن آن باعث می شود حتی در صورتی که مسئولان بخواهند کاری در جهت منافع ملی هم انجام بدهند، مورد پذیرش مردم واقع نمی شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: باید واقعیات را گفت و مردم باید بدانند که اگر فردی یا افرادی در جایگاهی قرار گرفتند که می خواهند مشکلات مردم را حل کنند، باید ابتدا از مشکلات مردم آگاهی داشته و آن را درک کنند در غیر این صورت نمی توانند موفقیتی کسب کنند چون درک درستی از مشکلات ندارند.

زاکانی در شبکه استانی کرمان: کرمان دستخوش سلایق سیاسی است / لزوم تمرکززدایی در اداره کشور

علیرضا زاکانی در گفتگوی تلویزیونی با مردم کرمان با اشاره به اینکه با انتخاباتی روبرو هستیم که نقش اثرگذاری در زندگی خود ما دارد چرا که بالغ بر ۹۵ درصد منابع کشور دست رئیس جمهور است، افزود: ما برخوردار از اسلام، یک تمدن با پیشینه چند هزار ساله، اقوام، مذاهب هستیم که یک فرصت بزرگی برای ایران هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با تورم موجود کمر مردم را خم کرده است لذا نباید از مردم انتظار حال خوب داشته باشیم، اظهار کرد: باید طرحی نو ایجاد کنیم ظرفیت های داخل را فعال و از پتانسیل های بیرون نیز در راستای پیشرفت ایران استفاده کرد، دولت بنده دولت اقدام و عمل است.

زاکانی با اشاره به اینکه در ادامه این مسیر باید تمام ابعاد را درن ظر بگیریم و متناسب سازی شود، بیان داشت: برای این مسئله چهار رویکرد در نظر گرفته ایم و اولین اینها رویکرد مدیریت اقتصاد است چرا که در این زمینه مردم واقعاً مشکل دارند اما دولت فعلی این مشکلات را نمی بیند. اساس ما در این رویکرد جهش تولید است که فوریت بالایی دارد و در کنار جهش تولید، کشور باید شفاف اداره شود و تمرکززدایی باید انجام شود و متأسفانه در حال حاضر مرکز و محوریت تهران است.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان علی رغم پیشرفت های جدی در بخش صنعت، از بی آبی رنج می برد، اظهار کرد: در کنار آن جاده های نامناسبی که وجود دارد و عدم صنایع تبدیلی کشاورزی شرایط بسیار سخت کرده است. کمبود امکانات بهداشتی، بیکاری، حاشیه نشینی از جمله مشکلات استان کرمان است.

زاکانی با اشاره به اینکه بنده به شهرستان های مختلف استان سفر کرده ام، عنوان کرد: این تنوع اقلیمی در استان کرمان کم نظیر است همچنین محرومیت های استان را لمس کرده ام.

رئیسی در شبکه استانی لرستان: بیکاری در لرستان صدای عده زیادی را درآورده است

آیت الله ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در سخنانی در شبکه افلاک لرستان با گرامیداشت یاد آیت الله سید حسن طاهری خرم آبادی، آیت الله کمالوند، سرداران رشید و بزرگ اسلام در لرستان اظهار داشت: هر کوی و برزن لرستان مزین به نام شهیدان بزرگوار است، امیدواریم در ادامه راه هم دیدارها را با مردم این استان تازه کنیم و هم از نقطه نظرات فرهیختگان، صاحب نظران و اندیشمندان در این استان بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه استان لرستان زمینه های توسعه یافتگی بسیاری دارد و خداوند متعال منابع آبی فراوانی به این استان عطا کرده است افزود: حدود ۱۳ میلیارد متر مکعب آب از این استان خارج می شود، این امر از ذخایر الهی است که به مردم این استان داده شده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اراضی حاصلخیز کشاورزی لرستان، محصولات کشاورزی بسیار خوب در استان، معادن لرستان و… ادامه داد: متأسفانه در برخی از بخش ها آنچنان که باید به لرستان توجه نشده است.

آیت الله رئیسی در ادامه سخنان خود با اشاره به بازدید از کشت و صنعت خرم آباد بیان داشت: در این بازدید اعلام کردم که بد بود که کشت و صنعت را دچار تعطیلی کرده بودند، عده زیادی بیکار شده بودند، وضعیت معطل مانده بود و از طرف دیگر مشخص شد که ۱۰ سال پیش که افرادی که این واحد به آنها واگذار شده نمی توانند کاری انجام دهند که به افراد دیگری واگذار و در حال حاضر کشت و صنعت رو به راهی شده و برای افراد جوینده کار هزار شغل ایجاد کرده است.

گزارش در حال تکمیل است…نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان