سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه جنگ تبلیغاتی آخرین حربه جبهه استکبار برای ضربه زدن به ایران اسلامی است، گفت: رسانه ها برای مقابله با این ترفند با جدیت و پشتکار تمام ...

آفتاب ایلام، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه در دیدار با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: هدف رسانه ها در این مقطع این است که نظام جمهوری اسلامی به اوج اقتدار خود برسد و جمهوریت و اسلامیت نظام نیز حفظ شود.

وی افزود: بیان دغدغه های و مشکلات استان توسط اصحاب رسانه اقدامی بسیاری ارزشمند است و این تضارب آرا، هم اندیشی و انتقاد رسانه می تواند عقب ماندگی های استان را جبران کرده و مسیر درست توسعه و پیشرفت استان را ترسیم کند.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: رسانه های استان در بحث مشارکت حداکثری، شور انتخاباتی و تبیین لزوم حضور مردم پای صندوق های رای در ماه های اخیر تاکنون بصورت همه جانبه با کمترین امکانات اهتمام داشته اند که این خود شایسته تشکر و قدردانی است.

وی تصریح کرد: رای دادن در واقع دخالت هر شخص در تعیین سرنوشت خود برای چهار سال است که در مقابل این رای نیز فرد منتخب که بعنوان رییس جمهور کشور به آرای حداکثری شناخته می شود باید به شعارهای خود عمل کرده و پاسخگو نیازها و دغدغه های مردم باشد.

امام جمعه ایلام با اشاره به دوران ماقبل انقلاب و تصویب لایحه کاپیتولاسیون، گفت: این قانون برای هر سرباز آمریکایی مصونیت قضایی ایجاد می کرد که به برکت حضور مردم و فضل خداوند ما به این ذلت و خواری راضی نشدیم و انقلاب اسلامی را رقم زدیم.

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: نقش مردم پس از انقلاب بسیار تاثیرگذار بود و مردم در آن مقطع با کمترین امکانات قانع بودند که در این راستا نیازمند هستیم که افتخارات و دستاوردهای دوران پس از انقلاب نظام تبیین شود.

جمهوری اسلامی در آبهای بین المللی در حال قدرت نمایی است 

امام جمعه ایلام گفت: جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد بین المللی و همچنین حریم هوایی و زمینی در منطقه در حال قدرت نمایی است و هیچ دشمنی با وجود این اقتدار جرات هجوم به ما را نخواهد داشت.

وی افزود: نمونه پیشرفت فناوری و خودکفایی ایران در امور  نظامی، سرنگونی یک فروند پهباد کاملا پیشرفته جاسوسی آمریکا بود که پس از این اتفاق به جبهه استکبار نشان دادیم که به کوچکترین حمله آنان پاسخ قاطع خواهیم داد.

کریمی تبار اضافه کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی نیز با حمله موشکی سپاه پاسداران به رهبری مرجع عالیقدر توانستیم پایگاه پیشرفته آمریکا در عراق (عین الاسد) را نابود کنیم که این نمونه دیگر از اقتدار ایران در منطقه برای پاسخ به جبهه استکبار است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در برابر نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه شکست سنگینی را متحمل شدند، گفت: آمریکا توان حمله نظامی به کشور ایران را ندارد، چرا که هفت تریلیون دلار تاکنون در منطقه حوزه خلیج فارس هزینه کرده که ایران را نابود کند اما بطور قطعی شکست خورده است. 

وی همچنین با اشاره به صادر کردن نفت به ونزوئلا، گفت: در اوج تحریم ها و با وجود فشارهای کشور های غربی به کشور ونزوئلا بنزین صادر کردیم که این نشان از عزت، اراده و قدرت ایران در جهان است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: مردم ما تا آخرین لحظه از خون شهدا و سرزمین خود جانانه دفاع می کنند و ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در پای صندوق های رای حضوری پرشور و حداکثری خواهند داشت.

وی اضافه کرد: در فرهنگ ما یاس از رحمت خداوند بزرگترین  گناه است و خداوندی که نوح را امواج طوفانی، ابراهیم را از آتش و امام (ره) را در آن شرایط سخت دوران انقلاب نجات داد، باز هم ما را در مسیر دروست هدایت می کند.

وی در ادامه بر لزوم تبیین جایگاه و اهمیت شورای های شهر و روستا توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: شوراها نقش مهمی در تصویب طرح ها و نظارت بر عملکردها دارند بنابراین انتخاب یک فرد کاردان و اصلح برای این منصب از سوی مردم می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

 در ابتدای این نشست رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان و برخی از اصحاب رسانه نقطه نظرات خود را در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو بیان کردند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان