پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

قیمت جهانی طلا امروز 1400/03/24

۱۴۰۰/۰۳/۲۴ ۰۹:۰۸ چاپ کدخبر: 8366

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.71 درصد کاهش به 1864 دلار و 11 سنت رسید.

آفتاب ایلام،به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال تقویت دلار و در حالی که تمرکز سرمایه گذاران متوجه نشست این هفته فدرال رزرو است و افزایش اخیر قیمت های مصرف کننده در این کشور احتمال انقباضی شدن سیاست های پولی را تقویت کرده است، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش داشت و به پایین ترین رقم بیش از یک هفته اخیر رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.71 درصد کاهش به 1864 دلار و 11 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با 0.73 درصد کاهش به 1865 دلار و 80 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی امروز شاهد 0.1 درصد افزایش بود و به نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید. این وضعیت سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

هفته گذشته آمارها نشان داد که قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه می شاهد رشد قابل توجهی بوده و در مسیر ثبت بیشترین افزایش سالانه در حدود 13 سال اخیر قرار دارد. اکنون تمام توجهات معطوف نشست این هفته فدرال رزرو است تا سرنخ های بیشتری از نظرات سیاست گذاران در مورد افزایش نرخ تورم و ترمیم اقتصادی به دست آید.

هفته گذشته تقاضا برای خرید طلای فیزیکی در قطب های مهم آسیا یعنی هند و چین افزایش داشت، اما با توجه به تبعات بحران کرونا دلالان همچنان ناگزیر به ارائه تخفیف های بیشتری بودند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان