دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام -  امروز یکشنبه ۸ دیماه در آستانه سفر رئیس جمهور به استان نشست سرمایه گذاری و توسعه استان به ریاست محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست احمدی معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر رئیس جمهور، مدیران عامل بانک‌های دولتی و غیر دولتی، مدیران عامل شرکت‌های سرمایه گذاری، مدیران نهاد ریاست جمهوری، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار ایلام و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان نیز حضور داشتند.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام به تشریح فرصت‌های سرمایه گذاری استان برای دور دوم سفر رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: سفر رئیس جمهور به استان منشأ خیر و برکت برای استان و فرصتی مناسب جهت معرفی ظرفیت‌های استان برای سرمایه گذاری خواهد بود.

وی در ادامه به ظرفیت‌ها مهم استان در بخش‌های مختلف پرداخت و طرح‌های اولویت دار، طرح‌های نیازمند سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، طرح‌های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، صنعت و … برای سرمایه گذاری شرکت‌ها و بانک‌ها تشریح نمود و در ادامه بانک‌ها و شرکت‌ها نیز در زمینه تأمین اعتبار و سرمایه گذاری مورد نیاز پروژه‌ها اعلام آمادگی کردند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان ایلام در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: این استان ظرفیت عمده‌ای برای توسعه در بخش‌های مختلف ازجمله نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، صنایع و معادن و گردشگری و … دارد.

وی ادامه داد: ایلام با دارا بودن بیشترین مرز مشترک با کشور عراق از مهمترین ظرفیت‌های مهم کشور در موضوع اربعین و صادرات به کشور عراق است و می‌طلبد که همه مجموعه‌ها نسبت به احیا این توانمندی اهتمام جدی داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان