پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام به علل و زمینه وقوع حماسه 9 دی اشاره کرد و اظهار داشت: فتنه‌گران تحت تأثیر و القای دشمنان انقلاب اسلامی با نقشه‌ای از پیش تعیین‌شده و هدفمند در ابتدا امر به دنبال تضعیف و تخریب آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی برآمدند و بر آن پافشاری کردند.

وی افزود: فتنه‌گران با تصور خام اینکه مردم در پیگیری و وفاداری به آرمان‌های انقلاب ناامید شده‌اند دست به هر کاری زدند و گمان بردند که اکثریت این مردم هم‌پای آنان خواهند شد اما تصور خام آنان سرنوشت را به نحوی رقم زد که خاری و زبونی را برای آنان در پی داشت.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: فتنه‌گران بر این باور بودند که مردم ایران را شناخته و با این توهم به دنبال جمع‌کردن مردم برای غلبه بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران بودند، اما بصیرت مردم انقلابی ایران توهم فتنه‌گران و دشمنان انقلاب اسلامی را بر‌هم زد.

وی با اشاره به اینکه بانیان فتنه به‌رغم تودهنی که از مردم خوردند باز هم متوجه توهم خود نشدند و اقدامات مُخرب را در پیش گرفتند، افزود: بانیان و طراحان فتنه با اهانت‌های مکرر به مقدسات همان مردمی که آنان ادعای حمایت از آن‌ها را داشته باعث نابودی خودشان و نقشه پلیدشان شد.

خطیب جمعه ایلام به عدم شناخت مردم ایران توسط ایادی دست‌نشانده استکبار جهانی در حماسه 9 دی اشاره کرد و یادآور شد: آنان غافل از این نکته بودند که ملتی که حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی است ملتی است که حضرت امام (ره) درباره آن ملت فرمود‌ «من باجرات مدعی هستم که ملت ایران در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول‌الله و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی علیهم‌السلام می‌باشند».

‌کریمی‌تبار بصیرت مردم ایران در فتنه 88 را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و حریم امن ولایت و بصیر بودن در فضای شبهه‌انگیز فتنه تنها مختص مردمی بود که مقتضیات زمانی، مکانی، شرایط بین‌المللی و منافع انقلاب را درک کرد و از بینش عمیقی نسبت به آینده کشور برخور بود و این مردم وارثان واقعی انقلاب‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام 9 دی را تجلی بارز ماهیت و هویت دینی انقلاب دانست و اضافه کرد: حضور و حماسه‌سازی نسل سوم و چهارم انقلاب، پیروزی ملت بر دشمن در یک نبرد تمام‌عیار 8 ماهه، سبقت مردم از خواص دنیازده در هوشیاری و بصیرت و ولایت‌پذیری و تجلی امداد غیبی و عنایت الهی از برکات حماسه 9 دی بود که در تاریخ خواهد ماند.

خطیب جمعه ایلام گفت: ختم کلام من آن است که «مقام معظم رهبری فرمود‌ فتنه‌‌ 88 تنها آن چیزى نبود که توى خیابان به‌وسیله‌‌ تعدادى آدم دیده شد؛ این‌یک چیز ریشه‌دارى بود، یک بیمارى عمیقى درست کرده بودند، اهدافى داشتند، زمینه‌ها و مقدمات فراوانى برایش چیده شده بود، کارهاى بزرگى شده بود و هدف‌های بسیار خطرناکى دنبال این کار بود که با این برخوردهاى گوناگون سیاسى و امنیتى و این‌ها حل نمی‌شد؛ یک حرکت عظیم مردمى لازم داشت؛ که این حرکت، حرکت 9 دى بود؛ آمدند بساط فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچیدند. لذا حادثه‌ى 9 دى یک حادثه‌ى ماندنى در تاریخ ماست».

انتهای پیام/

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان