یکشنبه، 19 آذر 1402| 10 December 2023

حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده با تأکید بر اینکه نیازمند رئیس جمهوری فراجناحی، کارآمد و صادق هستیم، گفت: چه بسا شاید اگر مردم در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری، آیت الله رئیسی را انتخاب می کردند ...

آفتاب ایلام،به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حامد فخری زاده فرزند دانشمند شهید هسته ای محسن فخری زاده در نشست خبری خانواده شهدای حامی آیت الله رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: باید به اصل اهداف و دلایل شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی که توسط  معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) تدوین و ترسیم شده توجه کنیم و بدانیم که تمامی انتخابات گذشته در راستای نیل به اصل نظام است و این تنها حکومت و نظامی است که برمبنای انتخابات شکل گرفته است.

وی افزود: حق تمامی احاد مردم است که در انتخابات شرکت کرده و در سرنوشت کشور و آینده انقلاب و ایران اسلامی شرکت کنند ضمن اینکه این موضوع یک وظیفه ملی و شرعی هر فرد محسوب می شود.

فرزند شهید فخری زاده عنوان کرد: ما در کشور در شرایطی با برخی مشکلات و معضلات روبه رو هستیم و برخی معضلات و مشکلات از مسئله گذشته و به بحران تبدیل شده اند که هم اکنون می توانیم به بحران اقتصاد، بحران معیشت و بحران بیکاری و اشتغال و مسائل سیاسی درون مرزی و مسائل سیاسی برون مرزی، بحران دیپلماسی و بحران های دیگر اشاره کنم. این در حالی است که من برخلاف برخی اظهارات که می گویند این بحران ها بر اثر سوءمدیریت ایجاد شده است معتقدم این بحران ها عامدانه از سوی برخی افراد  عملیاتی شده چرا که این بحران ها موضوعی نیست که نتوانیم آنها را حل و فصل کنیم و نمی توان آن را فقط به سوءمدیریت و عدم نظارت ربط داد.

وی ادامه داد: وقتی به فرمایشات مقام معظم رهبری و خط دهی ایشان برای حل بسیاری از مشکلات نگاه می کنیم متوجه می شویم که برخی آقایان نسبت به این موضوع بی توجه هستند و به این نتیجه می رسیم که بحران های مذکور خروجی سوءمدیریت و عدم توانمندی نیست بلکه خروجی نخواستن است که این نخواستن یا عامدانه است یا غیرعامدانه. 

فرزند شهید فخری زاده اظهار داشت: ما نیازمند فردی سالم، صادق، کارآمد و فراجناحی هستیم و باید فردی در رأس قوه مجریه قرار گیرد که نه تنها باعث شیوع فساد نشود بلکه برای مقابله با فساد در این قوه و ریشه کن کردن آن در بخش های مختلف کشور از تمامی ظرفیت های قانونی استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: فردی که با مردم صادق باشد و حرف محکم بزند و دارای کارنامه ای درخشان و کارآمدی توانمند و فراجناحی باشد یقیناً می تواند مشکلات را حل و فصل کند؛ قطعاً در تمامی جناح های کشور افراد توانمند وجود دارند ولی مهم آن است که ما با شایسته سالاری و شایسته محوری حرکت کنیم.

فرزند شهید فخری زاده با ذکر خاطره ای از این دانشمند هسته ای گفت: پدرم معتقد بود که اصلاح طلب، اصولگرا و ... مانند جریان شیعه و سنی و فرق مختلف زاییده دست استعمار هستند و روزگاری دین را دچار چند دستگی و فتنه گری می کنند و روز دیگر جریانات سیاسی را مورد هدف خود قرار می دهند. این در حالی است که هیچکدام از امامین انقلاب، جریان جناحی را پیش نبرده و جناحی عمل نکرده اند و همواره فراجناحی بوده اند.

وی افزود: کاندیدای اصلحی که در بین هفت نامزد وجود دارد که هم صادق و سالم است و هم کارنامه داشته و فراجناحی عمل می کند آیت الله رئیسی است. این در حالی است که خود من در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری به آیت الله رئیسی رأی دادم و چه بسا شاید اگر مردم در دوره قبلی آیت الله رئیسی را انتخاب می کردند امسال هم شهید فخری زاده امکان رأی دادن داشت؛ چرا که در جریان ترور شهید فخری زاده طبق اظهار نظرهای رسانه ای دریادار علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی و حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات و سایر مسئولان ذیربط نقش سهل انگاری سازمان ها و نهادهای مربوطه کمرنگ نبوده و همین سهل انگاری ها باعث شد تلاش های مذبوحانه رژیم جعلی صهیونیستی و استکبار جهانی در خصوص دانشمندی که بیش از 20 سال در لیست ترور بود به نتیجه برسد. 

انتهای پیام/نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان