پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023
ایلام-مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت قیصربیگی عصر سه شنبه در نشست با مدیران عامل بانک های استان ضمن تقدیر از تلاش و همکاری آنان در موضوعات مرتبط با مدیریت بحران، اظهار کرد: امسال با یکی از خشکسالی های کم سابقه مواجه هستیم و در این بین تلاش های برای کمک به آسیب دیدگان صورت گرفته است.

وی در ادامه از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبارات بند ز تبصره ۲ قانون بودجه به استان خبر داد و گفت: بر اساس این دستورالعمل بانک های دولتی مکلفند نسبت به بخشودگی جریمه تسهیلات پرداختی از ابتدای سال ۱۳۹۴ به کشاورزان (دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه ها و واحدهای صنایع تبدیلی - تکمیلی بخش کشاورزی) خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال آن اقدام کنند.

وی افزود: در این زمینه به زودی کارگروه مربوطه تشکیل و ذینفعان توسط دستگاه های متولی شناسایی می شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان در خصوص تسهیلات بند خ ماده ۳۳ ناشی از حوادث غیرمترقبه گفت: بانک ها تلاش کنند تسهیلات اختصاص یافته را به موقع جذب نماید و موانع پیش رو در اعطای این تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و خشکسالی از سر راه بردارند.

گفتنی است که در این نشست علاوه بر تسهیلات موضوع بند ز تبصره ۲، آخرین وضعیت تسهیلات بند خ ماده ۳۳ به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان