سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به امواج 2.5 متری در سواحل جنوبی کشور از بارش های پراکنده در برخی مناطق طی امروز و فردا خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان های گیلان و مازندران و برخی مناطق از ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا در برخی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده و در برخی مناطق ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می دهد. روز جمعه برای برخی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

 از امروز تا شنبه آینده در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید روی می دهد که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می شود. همچنین تا شنبه در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید روی می دهد که در برخی مناطق احتمال خیزش گرد و خاک یا غبارآلود شدن هوا وجود دارد.

 از امروز تا پایان هفته خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روزهای جمعه و شنبه هفته آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

به گزارش تسنیم، امروز حداکثر دما هوا در تهران 37 درجه با وزش باد جنوب-جنوب شرقی 9 تا 17 کیلومتری بر ساعت پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: وزش باد شدید و مواج شدن دریا

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه 1400/03/26

زمان پایان: پنجشنبه 1400/03/27

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در سواحل یک و نیم متر تا 2 و در فراساحل 2 تا 2.5 متر

منطقه اثر: خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل.

توصیه: ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان