یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023
ایلام - ایرنا - معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: زیرساخت های لازم برای سهولت در تردد معلولان و سالمندان در مرز بین المللی مهران باید فراهم شود.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز چهارشنبه در کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان استان افزود: با توجه به تردد زائران از مرز مهران بویژه ایام اربعین حسینی باید با فراهم آوردن امکانات لازم و مناسب سازی فضای عمومی مورد نیاز در این منطقه زمینه سهولت آسان تردد قشر سالمند و افراد دارای معلولیت فراهم شود.

وی همچنین بر تعیین محیط دوستدار سالمند و معلول در شهرهای مختلف استان تاکید کرد و افزود: در هر شهرستان حداقل یک محیط دوستدار سالمند و معلول ابرای تردد سالمندان و افراد دارای معلولیت که مناسب سازی شده باشد تعیین شود.

معاون استاندار ایلام در این زمینه بر همکاری و مشارکت شهرداری ها تاکید کرد و گفت: ایجاد این محیط بیانگر توجه به قشر سالمند و افراد دارای معلولیت بوده چراکه این افراد دارای حقوق شهروندی هستند.

کرمی همچنین با اشاره به درخواست بهزیستی با توجه به پیش بودن انتخابات بر همکاری فرمانداری ها برای تعیین یک شعبه اخذ رای مناسب سازی شده در هر شهرستان برای افراد سالمند و دارای معلولیت تاکید کرد.

وی همچین از اعضا این شورا خواست تا با پیگیری مصوبه ها به کاربردی شدن خروجی این نشست ها کمک کنند.

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز در این نشست با اشاره به اینکه ۲ شهرستان ایوان و بدره به عنوان شهرهای مناسب سازی برای سهولت تردد معلولان و سالمندان پیش بینی شده اند، خواستار مشارکت سایر شهرستان ها برای پیش بینی کردن یک محیط دوستار سالمند و معلول شد.

زهرا همتی همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص اختصاص اعتبار جهت مناسب سازی ادارات تاکید و از ادارات خواست گزارش هزینه کرد و اولویت هزینه با نظر کارشناسان مناسب سازی سازمان بهزیستی باشد .

همتی در این نشست جهت بهرمندی بیشتر زائران دارای معلولیت و سالمندان خواستار تشکیل کمیته تخصصی مناسب سازی ویژه ایام اربعین شد.

استان ۵۸۵ هزار نفری ایلام حدود ۵۰ هزار سالمند و بیش از هزار ۱۵ معلول دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان