پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام - به گزارش روابط عمومی اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده روز دوشنبه اظهار داشت: طی این مدت ۵۳۶ هزار و ۳۰۹ گردشگر و مسافر در هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مهمانسراها و خانه‌های مسافر استان و … اقامت داشتند.

وی یاداور شد: اقامت گردشگران و مسافران در استان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه به نسبت دوره مشابه پارسال ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه ۴۰ خانه بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری در استان فعالیت دارند، افزود: در این مدت ۱۲ هزار و ۲۲۳ گردشگر و مسافر در اقامتگاه‌های بوم گردی سکونت داشته اند.

شنبه زاده تاکید کرد: همچنین طی این مدت ۵۷۱ مورد بازدید نظارتی و بازرسی در قالب چهار تیم بر اماکن گردشگری سطح استان با اولویت شهرهای گردشگرپذیر انجام شده است.

وی اضافه کرد: در این بازرسی‌ها ۱۸ مورد تشویقی، ۲۰۴ مورد تذکر و چهار فقره اخطار کتبی صادر شده که بیشترین مورد اخطار و تذکر به دلیل عدم رعایت نرخ مصوب و نکات بهداشتی بود.

شنبه زاده اضافه کرد: در استان ایلام تعداد ۱۱ هتل، پنج مهمانپذیر، ۶۳ خانه مسافر، ۱۱ سفره خانه سنتی و ۴۰ اقامتگاه بومگردی برای استقبال از گردشگران و مسافران فعالیت دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام تاکید کرد: با توجه به اینکه در اسفندماه سال گذشته فم تور فعالان گردشگری کشور به تعداد ۵۵ نفر از فعالان این حوزه برگزار شد، خوشبختانه امسال رشد قابل توجهی در زمینه ورود تورهای گردشگری به استان را شاهد بودیم.

شنبه زاده یادآور شد: در ۶ ماهه نخست امسال نیز برای ۱۲۶ نفر در ۱۴ کارگاه به صورت فصلی در فعالیت های معاونت میراث فرهنگی شامل کارگاه های مرمت آثار، کاوش های باستان شناسی، بررسی و شناسایی و ثبت آثار اشتغال ایجاد شده است.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۰ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۳ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان