پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 06 مرداد 1400 | 2021 Wednesday 28 July  
ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام گفت: پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف را شایان توجه دانست و بر لزوم بهره گیری از این توانمدیها برای رفع مشکلات کشور تاکید.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان چرداول اظهار داشت: رای دادن یک واجب است که آثار آن موجب بازدارندگی دشمنان در جنگ نرم و نظامی شده و مشارکت پایین باعث جسارت دشمن در لطمه وارد کردن به امنیت کشور می شود.

وی اضافه کرد: تاریخ انقلاب اسلامی سرشار از حماسه سازی های متعدد مردم در عرصه های مختلف همچون دفاع مقدس و انتخابات گوناگون بوده و مردم با بصیرت ایران  در روز ۲۸ خرداد امسال خالق یک حماسه ماندگار دیگر خواهند بود و یاس و ناامیدی را در اردوی دشمنان خواهیم دید.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: دین مردم با عملکرد کارگزاران گره خورده و عملکرد مسوولان باید جوری باشد که باعث ترغیب و تشویق مردم به اسلام و جمهوری اسلامی شده و مسووان حرف مردم را بشنوند و قدردان مسئولیت و خدمت رسانی به مردم باشند.

کریمی تبار افزود: کشور ما از ابتدای انقلاب توسط آمریکا و دشمنان تحریم بوده و در کنار این موضوع مدیران نالایق نیز داشته ایم که از صنعت و علم داخلی بهره ی کافی نبرده اند و چگونه است که جوانان ما در علم هسته ای، نانو، ساخت پهباد و موشک های پیشرفته در دنیا سرآمد هستند، ولی توان ساخت خودرو را نداشته باشند؟

وی با ذکر این نکته که پیشرفت های ایران در دنیا برتر است خواستار اتکای مسوولان به جوانان و نخبگان داخلی و رفع مشکلات با علم و صنعت داخلی شد.

نامه نگاری به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سامانه گرمسیری و تحول بنیادین در کشاورزی استان، کمک به عشایر در خصوص خرید دام و تامین آب شرب پ و پیگیری سد چناره بعنوان یک مطالبه مهم استان از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام کریمی تبار به آن ها اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام کمبود آب را در کشور و استان یک هشدار دانست و گفت: در بحث کاشت درختان در مکان هایی که نیازمند آب هست باید دقت کرد و اصحاب رسانه در این خصوص  تولید محتوا و فرهنگ سازی کرده تا درختان را متناسب شرایط بومی و اقلیمی آن منطقه کاشت کنند.

وی تامین و ساخت فضاهای آموزشی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: مدارس کانکسی زیبنده مردم نیست و مدارسی که به ساخت و تعمیر نیاز ضروری دارند، با همکاری و اهتمام بنیادهای کشور در اولویت قرار خواهیم داد.

فرماندار چرداول نیز در این جلسه گفت: تمام مقدمات و تمهیدات لازم برای برگزاری با شکوه انتخابات فراهم شده و ۳۱ هزار نفر چرداولی واجد شرایط شرکت در انتخابات  هستند.

سعیدرضا کریمیان اضافه کرد: اتحاد و تعامل خوبی بین هیات های برگزار کننده انتخابات اعم از اجرایی، نظارت، بازرسی و نیروهای امنیتی نظامی و انتظامی برقرار است و بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر کار برگزاری انتخابات را در ۸۵ حوزه انتخاباتی  بر عهده دارند.

وی یادآور شد: احداث سد چناره یکی از مطالبات مردم چرداول است که ساخت آن باعث رشد و شکوفایی بخش های مهم کشاورزی و اشتغالزایی و حتی تولید خواهد شد.

حضور در مزار شهدای گمنام سرابله؛ دیدار عمومی با مردم، شرکت در جلسه شورای اداری و دیدار با طلاب حوزه از برنامه های سفر یک روزه نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام به شهرستان چرداول بود.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد. نویسنده: newsBot

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان