یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

استاندار ایلام با بیان اینکه برگزاری انتخابات در مرکز استان بصورت تمام الکترونیک انجام می شود، گفت: در شهرستان ایلام ۱۲۶ شعبه، آرای مردم را اخذ می کند.

به گزارش آفتاب ایلام، محمد نوذری شامگاه چهارشنبه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: ۸۲۶ شعبه اخذ رای برای ۴۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در استان آماده شده است که امیدواریم همچون ادوار گذشته انتخابات، حضور مردم ایلام بسیار پرشور باشد.

وی افزود: برای برگزاری انتخابات سلامت مردم از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است و به همین جهت شعب اخذ رای را در استان ۱۳ درصد افزایش داده ایم و برای هر شعبه رای یک ناظر بهداشتی تعیین شده است که بر پروتکل های بهداشتی آن شعبه نظارت دارد.

استاندار ایلام گفت: با توجه به اینکه بانوان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند،مشارکت آنان در انتخابات بسیار تعیین کننده خواهد بود.

نوذری با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور در استان ایلام مهیا شده است، گفت: فرمانداران، بخشداران، هیات های اجرایی و تمامی عوامل برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات دارند.

وی جمهوریت و اسلامیت را ۲ بال اقتدار نظام جمهوری اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: یک انتخابات با حضور حداکثری مردم باعث روی کارآمدن یک دولت مقتدر می شود، بنابراین هر چقدر حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد دولتی که مستقر خواهد شد که از اقتدار و قدرت بیشتری برخوردار است.

استاندار ایلام یادآور شد : یک دولت مقتدر با پشتوانه بالا در مناسبات دیپلماتیک نیز بهتر می تواند از حقوق مردم کشور دفاع کند.

وی افزود: در استان ایلام تعداد بسیار زیادی از جوانان و رای اولی ها را داریم که می توانند در این انتخابات شرکت کنند و درصد مشارکت استان را افزایش دهند.

نوذری گفت: از همه آحاد مختلف مردم استان، گروه های سیاسی، مدنی، اجتماعی، فعالین عرصه های مختلف تقاضا دارم در انتخابات حضوری گسترده داشته باشند.

به گزارش ایرنا، انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

۴۵۹ هزار و ۵۷۳ در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۲ نفر زن و ۲۳۳ هزار و ۹۰۱ تن مردم هستند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان