یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۹۸ شعبه ثابت و سیار فرایند اخذ رای انتخابات ۲۸ خردادماه استان را انجام می دهند، ۱۶ هزار عالم اجرایی این ...

آفتاب ایلام،سید صادق موسوی اظهار داشت: تعداد کل شعب اخذ رای ریاست جمهوری ۸۲۶ شعبه شامل ۷۱۶ ثابت و ۱۱۰ سیار است.
 
وی افزود: تعداد کل شعب اخذ رای شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۷۷۲ شامل ۷۱۰ شعبه ثابت و ۶۲ شعبه سیار است که در صورت انصراف داوطلبان شورا، از تعداد شعب کم خواهد شد.

موسوی یادآور شد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، شعب در فضای باز و سایر مکان ها نظیر مساجد و مدارس و بعضی ادارات که شرایط مناسب داشته اند، پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: بیشترین شعبه اخذ رای متعلق به شهرستان ایلام و کمترین تعداد شعب متعلق به شهرستان های مهران و بدره است.

وی افزود: هیات های اجرایی ریاست جمهوری در این دوره از انتخابات ۲۹ هیات و شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۴۱ هیات هستند.

موسوی ادامه داد: حدود ۱۶ هزار نفر نیز عوامل اجرایی این انتخابات اعم از عضو شعبه، ناظر، بازرس و سایر عوامل هستند و انتخابات در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا برگزار می شود.

وی اضافه کرد: ۵۲۴ نفر احراز صلاحیت نهایی در انتخابات شورای شهر و یک هزار و ۹۹۵ نفر نیز تایید صلاحیت شده شورای اسلامی روستاها شدند.

تعداد واجدان شرایط رای در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام ۴۶۰ هزار نفر است که ۱۰ هزار نفر این تعداد را افراد رای اولی ها تشکیل داده اند.

استان ایلام دارای ۱۲ شهرستان، ۲۹ شهر و ۵۷۸ روستا است.

به گزارش ایرنا، انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان