چهارشنبه، 15 آذر 1402| 06 December 2023
به رغم تاکید رهبر انقلاب در سخنرانی روز چهارشنبه مبنی بر تمهیدات روز رای گیری اما شاهد اختلال در روند رای گیری در تهران و شهرستان ها هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (جمعه 28 خرداد) از ساعت 7 آغاز شد؛ به رغم اینکه مردم در بسیاری از شعب اخذ رای در تهران و شهرستان ها پیش از آغاز رای گیری حضور داشتند، اما تمهیدات لازم برای رای گیری مطلوب نبود و در برخی شعب شاهد عمل نکردن دستگاه های احراز هویت و یا عدم حضور نماینده وزارت کشور بودیم.

اختلال در روند رأی گیری در برخی شعب مرکز استان گلستان/استاندار: اختلال رفع شد سروری: استاندار تهران از وقوع اختلال در 79 صندوق رأی خبر داد

گزارش های رسیده به تسنیم حاکی است در برخی مناطق تهران همچون شهران، حکیمیه، منطقه 12، غرب تهران، امیریه و  بعضی نقاط دیگر رای گیری با تاخیر انجام می شود و قطع دستگاه ها و مشکلاتی از این قبیل اعتراض مردم را در پی داشته است؛ در بسیاری از شهرها و مراکز استان ها نیز شاهد وقوع اختلال در روند رای گیری بودیم. 

این درحالی است که رهبر معظم انقلاب دو روز قبل نسبت به تمهیدات روز رای گیری تذکر داده بودند. حضرت آیت الله خامنه ای روز چهارشنبه در گفت وگوی تلویزیونی با مردم تاکید داشتند که موضوع کمبود تعرفه یا تأخیر در رسیدن آن که یکی از مشکلات دوره های قبل در انتخابات است که باید برطرف شود.

ایشان همچنین با اشاره به برخی گزارش ها مبنی بر مهیا نشدن آمادگی های لازم برای برگزاری انتخابات در خارج از کشور گفته بودند، وزارت های امور خارجه و کشور با توجه به کمبود وقت آمادگی های لازم را هر چه سریع تر فراهم کنند.

علاوه بر مشکلات اخذ رای در داخل کشور، در خارج از کشور نیز با چنین مسئله ای روبه رو هستیم.  گزارش ها  حاکیست که مکان های رای گیری در آمریکا که تعداد زیادی از ایرانیان در آنجا ساکن هستند از 55 محل به 27 محل کاهش پیدا کرده است و در ایالتی مثل کالیفرنیا فقط 4 صندوق تدارک دیده شده که عملاً دو صندوقش از مراکز تجمع ایرانیان دور است.

اشکالات موجود در روند رای گیری نشان می دهد که نگرانی های مقام معظم رهبری نگرانیِ بجایی بوده است و متاسفانه با توجه به اینکه سال 96 نیز شاهد مشکلاتی از قبیل کمبود تعرفه بودیم و رهبر انقلاب نیز خواستار بهبود روند شده بودند، اما مسئولان اجرایی انتخابات تدارکات لازم برای اخذ رای انتخابات را انجام ندادند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان