پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023
ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه حضور و مشارکت مردم در انتخابات نقش بسزایی در اقتدار و تقویت اصل نظام جمهوری خواهد داشت، گفت: امروز ملت ایران اسلامی تعیین کننده ...

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام با تاکید بر اهمیت حضور در انتخابات امروز بیان کرد: نقش آفرینی در این تعیین تکلیف امر واجب عقلی و هم واجب شرعی و وظیفه هر انسانی است که می خواهد در تعیین سرنوشت انسانی خودش تاثیرگذار باشد و در این امر خطیر مشارکت کند.

وی با ذکر اینکه حماسه ۲۸ خرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است ادامه داد: حضور با شکوه مردم در پای صندوق های رای تداوم حماسه ۲۲ بهمن، تداوم هشت سال دفاع مقدس، تداوم فتح خرمشهر و مهران و تداوم دستیابی به دانش هسته ای و پیشرفت علمی و تکنولوژی کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تقدیر از حضور مردم پای صندوق های اخذ رای تاکید کرد: مردم صحنه های زیبایی را در پای صندوق های رای خلق کردند که مصداق آن عروس و دامادی بود که از مجلس عقد به پای صندوق رای آمده بودند یا شماری از خودروها که برای مشارکت حداکثری مردم بدون کرایه مردم را به پای صندوق آرا رساندند.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: از طرفی هم بالاترین ائتلاف منافقین، سلطنت طلب ها، ضدانقلاب، غربی ها ،صهیونیست ها و مرتجعین عرب در  چنین روزی  تجمعی را برای نه به جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند و  تمام توان خود را به کار گرفته اند تا مردم در پای صندوق های رای حاضر نشوند،  به خاطر این که می خواهند جمهوری اسلامی به دست بیگانه بیافتد و قدرت دفاعی از کشور گرفته شود.

وی اضافه کرد: آرزوی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی این است که کشور ، عزت ، ناموس ما به دست افراد نامرد، بی غیرت، بی دین  و جنایت کار بیفتد، این ها انتخابات را تحریم کردند به بهانه این که ما مشکل داریم.

امام جمعه ایلام افزود: برادران و خواهران، نگاهی به اطراف خود بندازید، به سرنوشت افغانستان و عراق نگاه کنیم که با حضور سربازان آمریکایی چه وضعیتی داشتند،نگاهی به عربستان بندازید که در چه ذلتی به سر می برند.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار گفت: نباید اجازه دهیم بار دیگر عاشورا تکرار شود مردم مسلمان ایران غیرت دارند، دین دارند، عزت دارند هرگز اجازه نمی دهند که در این عرصه انتخابات دشمنان شاد شوند و منافقین کوردل و قاتلان حاج قاسم سلیمانی جشن پیروزی بگیرند، حضور باشکوه مردم در پای صندوق های رای، انتقام خون شهید جهان اسلام قاسم سلیمانی از آمریکایی هاست.

وی بیان کرد: ما در انتخابات آزاد هستیم، چه آنانی که در پای صندوق آرا حضور می یابند، چه کسانی که  عدم حضور  انتخاب انها است، در استان ما اکثریت نشان داده اند که در سرنوشت سیاسی خودشان تاثیرگذار و نقش آفرین هستند، عقل انسان حکم می کند اگر از وضع موجود ناراحت هستی، پای صندوق آراء و برای تغییر وضع موجود حاضر شوید .

امام جمعه افزود: با بیان اینکه حضور پای صندوق آراء برای مشارکت حداکثری وظیفه شرعی و عقلی است، گفت: مشارکت حداکثری تضمین کننده امنیت ما و موجب اقتدار رئیس جمهور منتخب است، در کنار مشارکت حداکثری باید انتخاب درست هم داشته باشیم.

حجت الاسلام کریمی تبار ادامه داد: به جوانان دختر و پسر که رای اولی هستند، تبریک می گویم که به بلوغ سیاسی رسیده و می توانند سرنوشت سیاسی خود را تعیین کنید، این یک عبادت بزرگ است، پس اگر تا الان رای ندادید، وضو بگیرید، قصد قربت کنید و به نیت هرکدام شهدا که دوست دارید در پای صندوق آرا حضور پیدا کنید و برای رضایت پروردگار رأی خود را به صندوق بریزید.

وی تصریح کرد: نقش شورای شهر و روستا همانند نقش مجلس شورای اسلامی در مقیاس کوچک تر است، شورای شهر و شورای روستا در چارچوب اختیارات قانونی خود، می توانند قوانینی را وضع کنند که وضعیت موجود شهر و روستاها را تغییر بدهند، بنابراین مردم خوب ما در انتخاب اعضای شورای شهر باید تلاش کنند که افرادی مناسب را انتخاب کنند.

امام جمعه ایلام در پایان از همه عوامل اجرایی انتخابات، هیئت های نظارت و حافظان امنیت برای برگزاری یک انخابات باشکوه و امن تقدیر و خاطرنشان کرد: ایمد است که خروجی صندوق های رای همان باشد که مورد رضای پروردگار است.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه حضور باشکوه مردم در پای صندوق های رای رزمایش انتقام خون شهید جهان اسلام قاسم سلیمانی از آمریکایی هاست، گفت: مشارکت حداکثری تضمین کننده امنیت ما و موجب اقتدار رئیس جمهور منتخب است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان