سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023
ایلام - ایرنا - فرماندار سیروان گفت: میزان مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات امروز تا این لحظه طبق مصرف تعرفه ها بیش از ۵۴ درصد است.

جواد رحیمی مقدم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا این لحظه پنج هزار و ۴۳۰ تعرفه در این شهرستان مصرف شده است و با وجود آنکه عمده ساختار این شهرستان روستایی است اما میزان استقبال مردم شهرستان سیروان از انتخابات پیش رو در مرکز لومار و روستاهای این منطقه بسیار بالاست.

وی افزود: ۵۰ شعبه اخذ رای شهری و روستایی ریاست جمهوری در سطح این شهرستان تعبیه شده است و از ۱۴ هزار و ۴۰۴ نفر ساکن شهرستان نزدیک به ۱۰ هزار نفر  واجد شرایط رای دادن هستند.

رحیمی مقدم یادآور شد: مشکلات زیرساختی و ارتباطی برخی روستاهای این شهرستان و موضوعاتی که از قبل شناسایی شده بود با همکاری مسوولان مربوطه رفع شده است و مشکل خاصی در شهرستان وجود ندارد.

وی ادامه داد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا تعداد هشت صندوق اخذ رای در مقایسه با انتخابات گذشته به شهرستان سیروان اضافه شده است تا از تجمع مردم در شعب اخذ رای جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: مردم این شهرستان همچنان با شور و انسجام گسترده خود در حال مشارکت در انتخابات هستند و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، بیش از ۸۰ درصد مردم شهرستان سیروان ساکن روستاها هستند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری امروز همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

۴۵۹ هزار و ۵۷۳ در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۲ نفر زن و ۲۳۳ هزار و ۹۰۱ نفر مرد هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان