دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

 رییس ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه این استان رتبه سوم مشارکت در انتخابات ۲۸ خردادماه را به نسبت جمعیت کسب کرد گفت:براساس تعرفه های مصرفی، میزان مشارکت مردم ایلام بیش از ۶۳ درصد بوده است.

به گزارش آفتاب ایلام؛ الیاس فتاحی با بیان اینکه ایلام در این انتخابات رتبه سوم کشور از نظر مشارکت سیاسی را به خود اختصاص داده است، یادآور شد: در این راستا باید از حضور پرشور و حماسی مردم و تمامی دست اندرکاران امر انتخابات تشکر و قدردانی کرد.

وی با قدردانی از مردم استان، امام جمعه ایلام، ائمه جمعه تمامی شهرستان ها، شورای تامین، بازرسان نظارت و اجرایی، نمایندگان مجلس، اصحاب رسانه، صداوسیما، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، و مرزبانی برای کمک به هر چه باشکوه برگزار شدن انتخابات در این استان افزود: ستاد انتخابات استان و شهرستان ها، فرمانداران، بخشداران، شهرداران، دهیاران و شورا‌ها نیز در رقم زدن این حماسه بزرگ نقش خود را بخوبی ایفا کردند.

وی جمعیت واجد شرایط رای‌دهی را در ایلام را ۴۵۹ هزار و ۵۷۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این میزان در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹۰ هزار ۴۲۶ نفر آرای خود را با صندوق‌های انتخابات سپردند.

رییس ستاد انتخابات ایلام با بیان اینکه یک هزار و ۵۹۸ شعبه ثابت و سیار آرای مردم استان را در این انتخابات جمع آوری کرد، گفت: ۱۶ هزار عامل اجرایی این انتخابات را برگزار کردند و حدود ۱۰ هزار رای اولی برای نخستین برای آرای خود را به صندوق انداختند.

وی تاکید کرد: ۱۳ درصد شعب اخذ رای نسبت به ادوار گذشته در این استان افزایش یافته است که این افزایش شعب به دلیل رعایت فاصله گذاری و در راستای حفظ سلامت مردم است.
نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان