پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

 فرماندار دره شهر از فوت و جرح ۲ نفر بر اثر ریزش قسمتی از کبیرکوه خبرداد.

به گزارش آفتاب ایلام، کیانوش محمدنژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر امروز در مسیر نرسیده به تونل در دست احداث کبیرکوه یک نفر بر اثر ریزش کوه جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر هم مجروح شد.

وی افزود: در این قسمت کارگاه ساخت تونل و نیروهای شاغل حضور دارد و افراد حادثه دیده به احتمال زیاد متعلق به کارگاه هستند چرا که در آن محدوده امکان تردد افراد عادی و رانندگان عبوری نیست. 

محمدنژاد یادآور شد: هنوز علت ریزش کوه طبیعی یا ناشی از انفجار و هر علت دیگری در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، طول تونل کبیرکوه با مجموع ۹ تونل فرعی، پنج هزار و ۸۰۰ متر است که از این میزان چهار هزار و ۹۲۰ متر آن در دولت تدبیر و امید حفاری شده است.

بنا به گفته مسوولان استانی عملیات حفاری بیش از ۲ هزار متر از این تونل در سال گذشته انجام شد و تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان در طول سال های گذشته برای این تونل هزینه شده است.

احداث تونل کبیرکوه از مطالبات مردم شهرستان آبدانان و دره شهر است چراکه ۳۶۰ نقطه حادثه خیز بین شهرستان های دره شهر و آبدانان را حذف می کند.

حذف ۲۵ کیلومتر از پیچ های تند و پرحادثه گردنه کبیرکوه، روان سازی ترافیک در ایام اربعین و نیز انتقال سریع در مبادلات کالا و خدمات در بازارچه چیلات دهلران از جمله مهمترین مزایای این طرح بزرگ در جنوب استان است.

با بهره برداری از این طرح بزرگ و تاثیرگذار علاوه بر توسعه حمل و نقل، مرکز استان هم به استان های شمال غرب و مرکزی و جنوب کشور متصل می شود.

شهرستان دره شهر با ۴۵ هزار نفر جمیعت در ۱۳۲ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان