پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: عملیات گازرسانی به روستای هدف گردشگری و تاریخی سرابکلان از توابع شهرستان سیروان تا پایان شهریور ماه سال جاری به اتمام می رسد.

به گزارش ایرنا، عباس شمس اللهی روز یکشنبه در بازدید از روند عملیات اجرایی گازرسانی به روستای تاریخی سرابکلان اظهار داشت: بدلیل قدمت تاریخی و باستانی روستا و عدم صدور مجوز هرگونه حفاری در محوطه روستا از سوی سازمان میراث فرهنگی استان، اجرای گازرسانی به این روستا به تأخیر افتاد.

وی افزود: طی ماه های پایانی سال گذشته و با رایزنی های فراوان، جلسات مستمر و پیگیری های متعدد، سرانجام پس از انعقاد تفاهم نامه اجرای حفاری با اداره کل میراث فرهنگی استان، پس از برآورد انجام و تهیه کتابچه پیمان، پیمانکار مجری از طریق فرآیند مناقصه انتخاب و از ابتدای سال جاری عملیات اجرایی گازرسانی به روستای مذکور شروع شده است

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه این روستا با ۱۹۷ خانوار با ۷۳۹ نفر جمعیت، بزرگترین روستای شهرستان سیروان است، یادآور شد: روستای سرابکلان یکی از مناطق تاریخی و روستای هدف گردشگری است که با توجه به مطالبات مردمی و پیگیری های صورت گرفته برای دریافت خدمات مناسب و متناسب با سایر مناطق شهرستان، مورد توجه مسئولان در سطح ملّی و استانی قرار گرفته است.

شمس اللهی با بیان اینکه به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از مصرف سوخت های فسیلی و تخریب جنگل ها، این شرکت قصد دارد که گازرسانی به روستاهای استان را به اتمام برساند، تاکید کرد: تلاش می شود که در این روستا کار گازرسانی تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام هم اکنون بر اساس شاخص های تعریف شده و میزان خانوار برخوردار از گاز در زمره استان های سبز کشور قرار دارد، گفت: به منظور سبز شدن مصرف انرژی در کل استان و اتمام گازرسانی به روستاهای باقیمانده دارای توجیه اقتصادی و فنی، شرکت گاز استان ایلام برنامه های مدونی در دستور کار قرار داده است که به مرور زمان تا پایان سال اجرایی می شوند.

شهرستان سیروان به مرکزیت لومار دارای یک شهر، ۲ بخش، چهار دهستان و ۵۸ روستا است و در فاصله ۶۵ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان