یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: عشایر استان ۳۰۰ هزار راس دام مازاد دارند که در مرحله اول ۵۷ هزار راس آن خرید تضمینی می شوند.

به گزارش آفتاب ایلام، فرشاد یاسمی با بیان اینکه هر راس دام به قیمت ۴۵ هزار تومان برای هر کیلو خرید تضمینی می شود، گفت: عشایر استان ۳۰۰ هزار راس دام مازاد دارند که در مرحله اول ۵۷ هزار راس آن خرید تضمینی می شوند.

وی افزود: زمینه های خرید دام مازاد در استان فراهم شده است و در صورت رفع نواقص موجود در کشتارگاه ایلام خرید دام مازاد از دامداران آغاز خواهد شد.

 مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: از مسوولان کشتارگاه خواسته شده است تا نواقص موجود را تا پایان هفته جاری مرتفع و شرایط را برای کشتار دام مازاد فراهم کنند.

یاسمی افزود: در این طرح که با مشارکت شرکت پشتیبانی امور دام انجام می شود دام های مازادی که دارای فاکتورهای تعریف شده باشند، خریداری می شود.

وی اضافه کرد: احشامی که دارای بیمه، پلاک کوبی، کارت چرا و سایر موارد از قبل مشخص شده باشد خریداری می شود.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام در مورد قیمت تعیین شده خرید تضمینی دام تصریح کرد: این قیمت با توجه به اینکه دام های جوان و پیر با هم خریداری می شوند و فقط به دام های جوان دارای گوشت تازه بسنده نمی شود، برای دامدار و مباشر خرید منصفانه است و دست دلالان نیز کوتاه می شود.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان