یکشنبه، 12 آذر 1402| 03 December 2023

استاندار ایلام گفت: اعتبارات تملک دارایی های استان امسال ۱۳۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش آفتاب ایلام، محمد نوذری روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان رقم اعتبارات امسال یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برشمرد.

وی افزود: اعتبارات سه درصد نفت و گاز ۱۸۶ میلیارد تومان شامل ۲ بخش شهرستان های محروم و نفت خیز مثل چوار  مهران، دهلران و آبدانان، اعتبارات تملک دارایی ۱۵۸ میلیارد تومان، اعتبارات ارزش افزوده ۴۵ میلیارد تومان که مربوط به پروژه های ورزشی است.

استاندار ایلام تاکید کرد: اعتبارات راه روستایی ۳۸ میلیارد تومان، اعتبارات آب روستایی و عشایی ۱۷۷ میلیارد تومان، اعتبارات جرایم رانندگی ۲.۲ میلیارد تومان، توازن استانی ۲۵۱ و توازن پروژه های ملی هم ۲۵۱ میلیارد تومان است.

نوذری یادآور شد: اعتبارات مربوط به آب روستایی و راه روستایی ۲۱۰ میلیارد تومان است توزیع نشده و بزودی توزیع می شود.

وی اضافه کرد: توزیع اعتبارات ۱۴۰۰ امروز بررسی می شود که مهمترین ملاک آن بحث اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد افزایش تولید در کشور است که ما در استان با همین پارامتر به اعتبارات نگاه کردیم.

استاندار ایلام اظهار کرد: تمرکز آن به توسعه صادرات غیرنفتی است که امسال در بودجه سال ۱۴۰۰ یکی از ویژگی ها این است به بودجه صادرات نفت متمرکز نشده است.

نوذری تاکید کرد: در بودجه امسال به بحث کرونا و جبران آثار منفی اقتصاد آن توجه ویژه شده است.

نوذری گفت: نگاه بودجه به سمت تملک دارایی ها و تکمیل پروژه های نیمه تمام است.

وی از فرمانداران خواست اعتبارات را تکه تکه نکنند و اولویت را به پروژه های که بیشترین پیشرفت دارند اختصاص یابند.

استاندار ایلام افزود: تسهیل موانع کسب و کار، جهش تولید، توجه به معیشت مردم با اولویت تامین کالاهای اساسی، همسان سازی حقوق بازنشستگان و  افزایش حقوق شاغلین در دستگاه ها که از مطالبات آنها بود، در دولت تدبیر و امید مد نظر قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پرداخت یارانه معیشتی، معافیت مالیاتی تا سقف چهار میلیون تومان در بودجه دیده شده و افزایش ۲۳۰ درصدی بودجه بهداشت و درمان با همان نگاه بحث کرونا اعتبارات خوبی به این امر اختصاص یافته است.

وی با اشاره به مشارکت ۶۳.۵ درصد مردم ایلام در انتخابات از عوامل اجرایی، هیات های اصلی نظارت، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، ستاد اجرایی شهرستان ها، عوامل انتظامی، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، مرزبانی، سربازان گمنام امام زمان، دستگاه قضایی، اصحاب رسانه، صدا و سیما و فضای مجازی برای پیگیری امور تقدیر کرد.

وی با اشاره به انتخاب آیت اله رئیسی افزود: به رییس جمهور منتخب مردم تبریک می گویم، امیدوارم منشأ خیر و برکت برای نظام باشند و اعضای جدید شوراهای شهر و روستا نیز در پیگری مشکلات شهری و روستایی موفق باشند.

وی همچنین درگذشت سامی شهبازی از خبرنگاران باسابقه را استان را تسلیت گفت و افزود: ایشان همواره  دغدغه های استان را در حضور مسئولان پیگیری می کرد.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان