شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023

بنیاد علوی با اجرای طرح محرومیت زدایی در مناطق محرومی چون هلیلان و ملکشاهی آنها را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می دهد.

به گزارش آفتاب ایلام، از اهداف مهم بنیاد علوی ایجاد تغییر نگرش در بین مردم و نقاط محروم برای مشارکت و هم افزایی در طرح های عمرانی بنیاد علوی است و شهرستان هلیلان به عنوان یکی از شهرستان های محروم و کم برخوردار نقطه توجه بنیاد علوی در استان قرار گرفته است.

حال طی هفته های گذشته و ماه های قبل شاهد اقدامات بی نظیر بنیاد علوی جهت رفع محرومیت این شهرستان بوده ایم که با توجه به شدت محرومیت آن بنیاد تمام توان و تلاش خود را جهت رفع محرومیت در منطقه به ویژه روستاهای محروم تر آن به کار گرفته است.

برای تقویت باور و اعتماد مردم نسبت به برنامه های توسعه محور بنیاد علوی از شاخصه هایی چون شناسایی و استفاده از ظرفیت های شناخته شده و مغفول مناطق، توانمندسازی جوامع محلی، ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری در طرح ها، ایجاد اشتغال پایدار روستایی، آموزش و استفاده می شود

بنیاد علوی برای تحقق برنامه های خود نیازمند مشارکت عمیق مردم و مسوولان آن منطقه است که این هم افزایی ها منتج به رشد و شکوفایی پایدار مناطق محروم می شود.

حال این سفیران پیشرفت در هوای گرم و طاقت فرسای ۴۰ درجه سانتی گراد هلیلان باز تمام هم و غمشان آبادانی روستاها و لبخند مسرت آمیز بر لبان کودکان آفتاب سوخته و مادرانی که دستانشان تاول زده بوده و اینگونه است در ایران اسلامی جهادگرانی امروز وجود دارند که ایثار و عشق و فداکاری را معنا می کنند.

اقدامات بنیاد علوی در شهرستان هلیلان

احمد همتی دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی هلیلان در گفت وگو با فارس گفت: بنیاد علوی ۲۵ میلیارد ریال در راستای تسریع در تکمیل پل جزمان هلیلان هزینه کرده است.

وی افزود: همچنین ۱۴ میلیارد ریال اعتبار نیز برای ساخت هنرستان ۸ کلاسه شهر کهره هلیلان با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اختصاص داده است.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی هیلان در خصوص حذف مدارس کانکسی در شهرستان هلیلان گفت: تفاهم نامه ای بین بنیاد علوی و اداره کل نوسازی مدارس استان بنابر حذف مدارس کانکسی امضا شده است.

همتی اضافه کرد: مقرر شده با اداره کل نوسازی مدارس استان تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید پرونده مدارس کانکسی در این شهرستان بسته شود.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی هلیلان نیز یادآور شد: بنیاد علوی همچنین ۵ میلیارد ریال برای تکمیل گازرسانی به مدارس هلیلان تخصیص داده است.

وی در ادامه از تدوین برنامه های فرهنگی و اجتماعی بنیاد علوی و ایجاد سرای پیشرفت کودک در هلیلان خبر داد و افزود: هدف از تاسیس این مرکز آموزش مبانی اعتقادی و کارآفرینی در سطح کودکان و نوجوانان سراسر شهرستان است.

همتی اضافه کرد: ساخت مسکن ارزان قیمت برای زوجین جوان فاقد مسکن، کمک هزینه جهیزیه ۲۳ زوج جوان شهرستان و تأسیس مراکز مشاوره ازدواج جوانان از دیگر برنامه های فرهنگی بنیاد در هلیلان است.

وی در مورد پروژه مسجد و مدرسه روستای ورمله اظهار داشت: بنیاد علوی این دو پروژه را توسط گروه های جهادی تکمیل می کند. 

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت هلیلان در خصوص ساخت مسجد و مدرسه در دو روستای سیرکانه و باخ زردلان نیز افزود: مقرر شده با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان و بنیاد علوی تا پایان سال این پروژه ها کلنگ زنی شوند.

اختصاص ۲۵ میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز مدارس

شهبازی فرماندار هلیلان نیز گفت: ۲۵ میلیارد ریال تاکنون برای تعمیر و تجهیز مدارس دوردست هلیلان هزینه شد و برنامه داریم در سال ۱۴۰۰ با اعتبارات بنیاد در این راستا افزایش یابد. 

وی افزود: بنیاد علوی همچنین برای نوسازی و تجهیز کامل مدارس این شهرستان در سال جاری برای هر مدرسه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال اختصاص خواهد داد.

وی با بیان اینکه برای بهسازی جاده راه دسترسی بین مزارع روستای مهدیه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بنیاد علوی هزینه شده است، گفت: این جاده به طول ۶ کیلومتر و پوشش ۵۰۰ هکتاری زمین های کشاورزی در طول کمتر از سه هفته به بهره برداری رسید.

فعالیت های بنیاد علوی در زمینه های مختلف

سبزی مسوول روابط عمومی بنیاد علوی نیز افزود: بنیاد علوی فعالیت های خود را در بخش های زیرساخت، سلامت، فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان های هلیلان و ملکشاهی  متمرکز کرده است.

وی افزود: بنیاد علوی ۵۰ درصد هزینه پروژه انتقال آب به روستای داجیوند هلیلان را نیز بر عهده گرفته است.

نهاد آبادانی و پیشرفت هلیلان (بنیاد علوی) اوایل شهریور ماه سال ۹۹ افتتاح شد که مهم ترین هدف این نهاد محرومیت زدایی این شهرستان در قالب اجرای طرح های مختلف و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اتمام پروژه های نیمه تمام است.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان به همراه ملکشاهی جزو ۲۷ شهرستان هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد  هستند.

منبع فارسنویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان