شنبه، 11 آذر 1402| 02 December 2023

 مدیرکل زندان های ایلام از آزادی ۱۶ زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در استان خبر داد.

آفتاب ایلام،مجید احسانی اظهار داشت: این افراد دارای ۲۰ میلیارد ریال بدهی بودند که با تلاش و بخشش بخش زیادی از این بدهی ها و پرداخت چهار میلیارد ریال آزاد شدند.

وی اضافه کرد: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و تلاش برای بازگشت آنان به کانون خانواده، در حل بسیاری از مشکلات اجتماعی تاثیرگذار است و برای رسیدن به این هدف، همکاری و همدلی خیرین و مردم ضروری است.

مدیرکل زندان های ایلام تاکید کرد: همچنین ۲۰۰ بسته معیشتی نیز به خانواده های نیازمند زندانی همزمان با هفته قوه قضاییه اهدا شد.

احسانی اظهار داشت: استمرار کمک مومنانه و تاکید بر آموزش ها و کارگاه های کاهش آسیب برای زندانیان و خانواده آنان و ارتقای برنامه های فرهنگی و تربیتی می تواند از آسیب های اجتماعی بکاهد و به اصلاح و تربیت زندانیان منجر شود.

وی اضافه کرد: اجرای دقیق دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، حضور منظم قضات در زندان، اجرای کامل قانون کاهش مجازات حبس تعزیری، استفاده از ظرفیت خیرین، ستاد دیه و شورای حل اختلاف زندان در آزادی زندانیان واجد شرایط از جمله موارد مهم در کاهش جمعیت کیفری استان برشمرد.

مدیرکل زندان های ایلام، برگزاری دادرسی الکترونیک زندانیان و استفاده از پابند الکترونیکی را به عنوان مهم ترین برنامه های این اداره کل در استان در رابطه با ساماندهی زندانیان برشمرد.

به گزارش ایرنا ، بر اساس آمار سال گذشته نیز ۱۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان با کمک خیرین و بخشش طلبکاران آزاد شدند.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان