سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

 مدیرکل ثبت اسناد ایلام گفت: ۸۰ درصد اراضی ملی و دولتی استان به منظور جلوگیری از تعدی و تجاوز به اراضی ملی زیر پوشش طرح کاداستر قرار گرفته است.

به گزارش آفتاب ایلام، حمید حیدریان روز سه شنبه در نشست خبری رییس دادگستری استان ایلام با خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت: امیداوریم تا پایان امسال کاداستر تمامی اراضی به اتمام برسد و این پروژه در ۲۰ درصد باقیمانده نیز عملیاتی شود. 

وی با اشاره به صدور سند تک برگ برای  افزود: رسانه ها باید در این زمینه اطلاع رسانی لازم را داشته باشند چراکه اسناد قدیمی فاقد اعتبار هستند و باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض آنها و تبدیل به سند تک برگ اقدام کنند. 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک ایلام ثبت آنی ازدواج و طلاق و احراز هویت الکترونیکی را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد و یادآور شد: پاسخ به استعلامات در کمتر از ۴۸ ساعت انجام می پذیرد پ.

حیدریان همچنین به برگزاری مزایده املاک در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: هفت هزار و ۴۹ مورد مزایده سال گذشته انجام شد،  این تعداد در مقایسه با ۶ هزار و ۹۰۰ مورد سال ۹۸ حدود ۱/۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

رییس سازمان بازرسی ایلام نیز در این نشست گفت: سال گذشته ۲۶ برنامه این سازمان در استان اجرا و گزارش های آن به نهاد های مربوطه ارجاع شده است.

مهدی اصلانی یادآور شد: در نتیجه این بازرسی های صورت گرفته ۹۲ نفر حکم محکومیت دریافت کرده که ۱۱ نفر از آنها محکومیت کیفری بوده است.

به گفته وی ۵۵ گزارش تخلفات اداری و انضباطی پارسال در استان دریافت شده که برای ۱۲۹ نفر پرونده تشکیل شده که ۱۱ نفر با توجه به کیفری بودن به دادستانی ارجاع شده اند.

اصلانی ادامه داد: پارسال ۷۴۶ جلسه کمیته معاملات با حضور نمایندگان بازرسی برگزار شد که در نتیجه بررسی های صورت گرفته معاملاتی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال تجدید و یا اصلاح شده است.

وی همچنین از اصلاح صورت وضعیت پروژه های در دست اجرا در استان به میزان ۳۳ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این سازمان تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا در جهت صیانت از حقوق بیت المال و اجرای عدالت نظارت خود را برای عملکرد دستگاه های مختلف گسترده تر کند.

به گزارش ایرنا، در این نشست که با ریاست دادگستری استان ایلام برگزار شد، مدیران ادارات و دستگاه های مختلف مرتبط با قوه قضاییه برگزار شد.

اول تا هفتم تیرماه و به مناسبت سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ نفر از نمایندگان مجلس به هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان