سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

ایلام-رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: طی سال گذشته ۱۸۰ زندانی جرائم غیرعمد در ایلام آزاد شده اند.

به گزارش خبرنگار آفتاب ایلام، علی دهقانی ظهر سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسب هفته قوه قضاییه اظهار داشت: امسال ۲۸ درصد پرونده های ورودی به دادگستری استان و ۱۵ درصد زمان رسیدگی به پرونده ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

وی، تعداد پرونده های ورودی به سیستم قضایی استان در سال گذشته را ۱۳۱ هزار و ۳۹۸ پرونده عنوان کرد و افزود: ۱۳۵ هزار مورد از این تعداد مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام، تعداد پرونده های یکتا در استان را سال گذشته ۵۱ هزار و ۹۹۵ مورد برشمرد و بیان کرد: این تعداد در مقایسه با سال ۹۸ حدود چهار درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه از دوره دوم سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۳۹۹ بیش از ۵۳ درصد پرونده های قضایی استان کاهش پیدا کرده است، گفت: ورودی پرونده ها در شعب دادگاه ها نیز ۵۸ درصد کاهش یافته است.

دهقانی افزود: در سال ۱۳۹۹، ۱۸۰ زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی بیان کرد: همچنین بالغ بر ۲ هزار بسته حمایتی با کمک خیرین، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، کمیته امداد و کمکی که از سوی انجمن حمایت از زندانیان شد بین خانواده های زندانیان توزیع شده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام به اهتمام ویژه دستگاه قضا در رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: از تعطیلی ۵۶ واحد تولیدی در ایلام جلوگیری شده است.

وی امنیت را یک نیاز اساسی در جامعه دانست و افزود: امنیت زیر بنای جامعه است و امنیتی که در استان حاکم است حاصل تلاش های شبانه روزی کارکنان خدوم نیروی انتظامی است.نویسنده: Fatahi
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان