سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

آفتاب ایلام، آغاز حرکت امیدوارکننده برای ممانعت از فروپاشی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی و حمایت‌های قوای مجریه و قضائیه در حمایت از بنگاه‌های تولیدی در مقابل تعطیل شدن در استان ایلام بی‌نتیجه بوده است.

احداث واحدهای تولیدی و صنعتی در استان ایلام، استفاده از تسهیلات ارزان و مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان ایلام و آغاز به‌کار کوتاه‌مدت و سپس تعطیلی و انتقال ماشین‌آلات واحدها تولیدی و صنعتی به مرکز کشور داستان دنباله‌داری است که در ایلام تمام‌شدنی نیست و این داستان امروز در مورد کارخانه شیر ایلام در حال انجام است.

تولید روزانه 63 تن انواع فرآوردهای لبنی در ایلام

کارخانه شیر ایلام که روزگاری روزانه 63 تن انواع فرآوردهای لبنی در ایلام تولید و بخشی از تولیدات آن صادر و برندی مشهور برای ایلام بود. دو سال است تعطیل، کارگران آن بیکار، جلسات مکرر رفع موانع تولید، تقسیط بدهی بانکی، اخذ ماده 141، برطرف شدن مشکلات مالیاتی آن نیز نتوانسته است مدیران کارخانه را به فعالیت مجدد وا‌دارد.

اولتیماتوم استاندار ایلام بی نتیجه

اولتیماتوم قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز که در تاریخ 30 آذر 1397 ودادان فرجه سه ماهه نیز تأثیری بر سرنوشت این کارخانه که از سهم محرومیت استان ایلام تسهیلات، امتیاز و بهره گرفته است. نداشته است.

تلاش برای انتقال ماشین‌آلات این کارخانه به مرکز کشور

عدم تمکین هیئت‌مدیره کارخانه شیر ایلام برای احیا و فعال‌سازی مجدد و تلاش برای انتقال ماشین‌آلات این کارخانه به مرکز کشور اقدامی دیگری است که زنگ تعطیلی و انتقال ماشین آلات واحدهای تولیدی ایلام را به صدا درآورده است. این اقدام نیازمند هوشیاری مسئولان به‌خصوص دستگاه‌های نظارتی و امنیتی است که اجازه این حرکت را به طراحانی که قصد و غرض به یغما بردن سرمایه‌های استان ایلام را ندهند.

خروج ماشین‌آلات آن از ایلام خیانت به مردم ایلام است

حیدر نعمتی با تعیین فرجه ده روزه برای تصمیم‌گیری هیئت‌مدیره در احیای کارخانه شیر ایلام اظهار داشت: در صورت عدم تمکین هیئت‌مدیره کارخانه شیر ایلام در فرجه تعیینی بانک عمل اقدام بایسته در وصول مطالبات خود از این شرکت را اجرایی می‌کند.

به‌هیچ‌وجه چنین اجازه‌ای داده نخواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در پاسخ به سؤال خبرنگار تصمیم در ارتباط با چرایی تلاش مسئولان کارخانه برای انتقال ماشین‌آلات این شرکت به استان تهران گفت: به‌هیچ‌وجه چنین اجازه‌ای داده نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: کارخانه شیر ایلام از ماشین الات، تاسیات و زمین و امکانات آن با اعتبارات و تسهیلات عطایی سهم مردم ایلام تامین، خریداری و راه اندازی شده است و خروج ماشین‌آلات آن از ایلام خیانت به مردم ایلام است.

تعیین تکلیف کارخانه شیر ایلام منوط به اتخاذ تصمیم قاطع است

یار اله نصیری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز داستان کارخانه شیر ایلام را داستانی دنباله‌دار می‌داند که تعیین تکلیف آن منوط به اتخاذ تصمیم قاطع است

آفتاب ایلام؛ کارخانه شیر ایلام که در سال 80 با تسهیلات 30 میلیارد ریالی کلنگ زنی شده است هم‌اکنون با بدهی 43 میلیارد ریالی مواجه و عدم تمکین هیئت‌مدیره آن به قانون نیازمند دستور قاطع و برخورد قانونی است.

مردم ایلام انتظار دارند با وجود حرف و شعارهای بسیار برای بهبود وضعیت اقتصادی استان ایلام متاسفانه سیر صعودی تعطیلی کارخانه‌ها و کوچک‌تر شدن سفره کارگران ملموس است ازاین‌رو باید سیاستی زودبازده برای بهبود این وضعیت در دستور کار قرار بگیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان