دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024
فرمانده سپاه استان ایلام:

سپاه برای خدمت به مناطق محروم از هیچ تلاشی دریغ نمی کند

۱۳۹۸/۱۰/۱۲ ۱۹:۲۷ چاپ کدخبر: 924

آفتاب ایلام - سردار جمال شاکرمی عصر امروز در جمع فرماندهان سپاه ناحیه ایلام اظهار داشت: مردم ایلام در 9 دی امسال نیز با حضور معنادار خود بار دیگر ضمن اعلام برائت از فتنه و فتنه‌گران با آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: حوادث سال 88 محصول پیوند خوردن نخبگان غرب‌گرا و معترض با بدنه اجتماعی غرب‌گرا بود که برای تسلیم کردن نظام در برابر خواسته‌های خود به فشار اجتماعی نیاز داشتند. این فتنه پیچیده ترکیبی از فشار بالا توسط نخبگان زاویه‌دار و فشار از پایین توسط بخشی از بدنه اجتماعی با دخالت و پشتیبانی دشمنان شکل گرفت که با سردادن شعار در ضدیت با اصل ولایت‌فقیه، شعارهای شکننده، حمله به پایگاه‌های بسیج و ضرب و شتم همراه بود.

وی افزود: در آشوب‌های سال 96 و 98 برخلاف فتنه 88، نخبگان به‌طور علنی و واضح از آشوبگران حمایت نکردند. در این راستا نقش عوامل و دشمنان خارجی قابل‌توجه بود. 9 دی حماسه کوچکی نیست بلکه حرکت عظیم و ماندگار مردمی شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است.

شاکرمی با اشاره به اقدامات همه‌جانبه سپاه گفت: سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در همان روزهای قبل از هشدارهای داده‌ شده مبنی بر وقوع سیل در استان، آستین‌ها را بالا زد و کمر همت را برای جلوگیری از سیل و خسارت‌های ناشی از آن بست تا جایی که با استقرار تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی خود به‌صورت 24 ساعته و شبانه‌روز، کار لایروبی و پاک‌سازی مناطق مهمی از مرکز استان و سایر نقاط را بر عهده گرفت و حاصل این تلاش‌ها این شد که به مرکز استان هیچ‌گونه آسیب و خساراتی ناشی از سیل وارد نشد. در آتش‌سوزی‌های فصل تابستان نیز سپاه با همه توان پای‌کار آمد و تمام تلاش خود را برای مهار حریق به‌کار بست.

وی افزود: سپاه در مواقع حساس و ضروری و هر جا که نیاز باشد، فراتر از وظایف ابلاغی با تمام توان وارد عرصه می‌شود و برای خدمت به‌ویژه به مناطق محروم و دورافتاده از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان