جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - اعضای نظام پرستاری ایلام عصر امروز با فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع)  ایلام دیدار و  به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با وی ابراز همدردی کردند.

در این دیدار سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام  به نقش پرستاران در صحنه‌های مختلف انقلاب اشاره و اظهار داشت:  حضرت زینب (س) به‌عنوان آموزگار ایثار و فداکاری، در سال‌های گوناگون حیات خود، از پنج امام بزرگوار، پرستاری کرده است. نام حضرت زینب (ع)، این پرستار جاودان همیشه تاریخ، همیشه بر تارک زمان می‌درخشد و همگان را به یاد صبر، مقاومت و ایثار می‌اندازد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: حفظ سلامت در جامعه باکار پرستاری گره‌خورده است، به‌طوری‌که حتی اگر بهترین پزشک کار خود را با بیمار به بهترین وجه ممکن اما بدون کار پرستاری انجام دهد، بازهم ابتر و ناقص خواهد بود. درواقع نقش پرستار به‌اندازه نقش یک پزشک ماهر است و این خود ارزش و مقام پرستار را دوچندان کرده است. پرستاری ازجمله کارهای نیکی است که در فرهنگ دین مبین اسلامی توجه و تأکید فراوانی روی آن شده است.

سردار شاکرمی در ادامه با اشاره به شهادت سردار دل‌ها افزود: حاج قاسم سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره) بود. شهید سلیمانی چهره بین‌المللی جبهه مقاومت است. حاج قاسم، فرماندهی شبه افسانه‌ای و شخصیتی بود که در عین صلابت و اقتدار بسیار متواضع بود.

وی افزود: ترور سردار سلیمانی یک انتقام‌گیری راهبردی را در پی دارد و مطمئناً به حضور آمریکا در منطقه پایان خواهد داد.

شاکرمی، انتقام خون شهید سلیمانی را  ضربه‌ای راهبردی و استراتژیک به آمریکا  دانست و خاطرنشان کرد: بزرگی شهادت سردار سلیمانی را امروز در حماسه ماندگار مردم ایران، عراق و سایر نقاط جهان در بزرگداشت و تشییع پیکر پاک این سردار بزرگ می‌بینیم.

وی گفت: آمریکایی‌ها از سالیان متمادی به دنبال ترور حاج قاسم بودند زیرا می‌دانستند این مرد بزرگ مانع بزرگی بر سر راه توطئه‌ها و نقشه‌هایشان است.

فرمانده سپاه استان خاطرنشان کرد: خون پاک شهید قاسم سلیمانی اتحاد مردم در داخل کشور و انسجام جامعه اسلامی را به ارمغان آورده است و این اتحاد منجر به خروج آمریکایی‌ها و تحمیل ضربات شدیدی به استکبار خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان